MŚ Seefeld 2019: Kubacki mistrzem świata, Stoch wicemistrzem!

Dawid Kubacki został mistrzem świata na normalnej skoczni podczas MŚ w Seefeld! Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, zaś podium uzupełnił Stefan Kraft.

Podium konkursu

Dawid Kubacki zwyciężył po skokach na 93 i 104,5 metra (nota 218,3 pkt.). W drugiej serii polski zawodnik oddał najdalszy skok, co pozwoliło mu przesunąć się z 27. pozycji, zajmowanej po pierwszej serii, na pierwszą lokatę. Srebrny medal zdobył Kamil Stoch po próbach na 91,5 i 101,5 metra (nota 215,5 pkt.). Brązowy krążek trafił do Stefana Krafta, który skoczył po 93,5 oraz 101 metrów (nota 214,8 pkt.).

Miejsca 4-10

Kolejne miejsca zajęli: 4. Philipp Aschenwald, 5. Richard Freitag, 6. Stephan Leyhe, 7. ex aequo Markus Eisenbichler i Yukiya Satō, 9. Michael Hayböck oraz 10. Kilian Peier.

Pozostali Polacy

Na dwunastej pozycji po skokach na odległość 88 i 100 metrów uplasował się kolejny z Polaków, Stefan Hula (awans z 29. lokaty po pierwszej serii). Ostatni z naszych reprezentantów, Piotr Żyła, zakończył konkurs po pierwszej serii, w której skoczył 90,5 metra i zajął 33. miejsce.

Jutro odbędzie się konkurs mieszany. W składzie mężczyzn zobaczymy Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, z kolei z pań Kingę Rajdę i Kamilę Karpiel. Początek o 16:00.

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com