MŚ Seefeld 2019: Zwycięstwo Niemiec, Polska szósta

Reprezentacja Polski zakończyła Mistrzostwa Świata w Seefeld na szóstym miejscu w mikście. Był to zarazem debiut naszego kraju w konkursie mieszanym na MŚ. Zwycięstwo odnieśli Niemcy, którzy obronili tytuł wywalczony przed dwoma laty w Lahti.

Podium zawodów

Niemcy w składzie Katharina Althaus, Markus Eisenbichler, Juliane Seyfarth i Karl Geiger zwyciężyli w konkursie mieszanym w Seefeld, osiągając łączną notę 1012,2 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Austrii: Eva Pinkelnig, Philipp Aschenwald, Daniela Iraschko-Stolz, Stefan Kraft. Zdobyli oni razem 989,9 pkt. Podium uzupełniła Norwegia – Anna Odine Strøm, Robert Johansson, Maren Lundby i Andreas Stjernen – z notą 938,4 pkt.

Polska szósta

Tuż za podium uplasowała się 4. Słowenia i 5. Japonia. Szóste miejsce w debiucie w mikście na MŚ zajęła Polska. Skład naszej kadry przedstawiał się następująco: Kinga Rajda, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel i Kamil Stoch (z notą 914,9 pkt.). Warto wspomnieć, że po pierwszej serii polscy skoczkowie i skoczkinie zajmowali trzecią lokatę.

Miejsca 7-12

Następne miejsca zajęli: 7. Rosja, 8. Włochy, 9. Czechy, 10. USA, 11. Finlandia, 12. Rumunia i 13. Kazachstan.

Były to ostatnie zawody w skokach na MŚ w Seefeld. Polska zdobyła na nich złoto (Dawid Kubacki) i srebro (Kamil Stoch), zgarnięte na skoczni normalnej w piątek. Kolejne zmagania skoczków będą miały miejsce za tydzień w Oslo, będzie to początek turnieju Raw Air rozgrywanego w Norwegii.

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com