Aktualności

PŚ Oslo 2019: Stefan Kraft prowadzi po pierwszej serii, Stoch jedynym Polakiem w pierwszej dziesiątce

Stefan Kraft prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Oslo zaliczanego do cyklu Raw Air. Wyprzedza Johanssona i Hubera. Czterech biało-czerwonych zobaczymy w drugiej serii.

PODIUM NA PÓŁMETKU KONKURSU

Austriak Stefan Kraft po fantastycznym locie na 134 m wyprzedza o prawie 7 pkt. lidera cyklu Raw Air Roberta Johanssona. Norweg po próbie na 127 m zajmuje drugą pozycję. Podium uzupełnia kolejny z reprezentantów Austrii, Daniel Huber (132 m).

PIERWSZA „DZIESIĄTKA”

Tuż za podium po pierwszej serii znajduje się lider Pucharu Świata Ryōyū Kobayashi (do trzeciego miejsca traci zaledwie 0,1 pkt.) – skoczył on 127 m. Piąte miejsce zajmuje Słoweniec Domen Prevc (129 m). Wyprzedza on Kamila Stocha – jedynego Polaka zajmującego miejsce w pierwszej dziesiątce (125,5 m). Na siódmym miejscu jest Yukiya Satō (130 m), natomiast na ósmym Peter Prevc (125,5 m). Dziewiąte miejsce należy do Philippa Aschenwalda (127 m). Czołową dziesiątkę uzupełnia Timi Zajc, po skoku na odległość 124,5 m.

POLACY BEZ BŁYSKU

Prócz Kamila Stocha, w drugiej serii zobaczymy jeszcze trzech reprezentantów Polski. Dawid Kubacki, po skoku na 123 m, zajmuje 14. miejsce. Piotr Żyła jest szesnasty – skoczył 124 m, a Jakub Wolny, po próbie na 124 m, zajmuje 17. pozycję. Sztuka ta nie udała się dwójce biało-czerwonych. Stefan Hula zakończył rywalizację na 36. miejscu (112 m), natomiast Paweł Wąsek 42., po skoku na 106,5 m.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Marysia Chenczke