Aktualności

Andreas Wellinger opuści kolejny sezon

Ze względu na poważną kontuzję kolana (zerwanie więzadła krzyżowego) podczas obozu treningowego w austriackim Hinzenbach, niemiecki skoczek Andreas Wellinger opuści najbliższy sezon.

Kontuzja Wellingera

23-letni Niemiec tak wypowiedział się o kontuzji: „Podczas lądowania poczułem ból w prawym kolanie, później kolano było niestabilne. Podczas badania rezonansem magnetycznym w Ulm zdiagnozowano u mnie zerwanie więzadła krzyżowego przedniego. Do tamtej pory czułem się bardzo dobrze i trening szedł zgodnie z planem. To sprawia, że ta kontuzja jest jeszcze bardziej irytująca”.

Niemiecki zawodnik miał operację w czwartek w Monachium. Doktor Peter Brucker powiedział, że zabieg przebiegł pomyślnie. Dodał także, iż skoczek musi zostać w szpitalu kilka dni, zanim będzie mógł rozpocząć pierwszy etap rehabilitacji.

Kolejny cel: MŚ w Oberstdorfie 2021

Kilka dni po nieszczęsnym wydarzeniu mistrz olimpijski z normalnej skoczni w Pjongczangu postawił sobie kolejny cel, którym są Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie (odbędą się one na przełomie lutego i marca 2021 roku). Jak sam powiedział: „Już przezwyciężyłem różne niepowodzenia podczas trwania mojej kariery i wiem, jak się z tym pogodzić. Przez następne miesiące skupię się na rehabilitacji, zaś później skupię swój wzrok na Mistrzostwach Świata u siebie – w Oberstdorfie”.

Kontuzja niemieckiego skoczka to również zła wiadomość dla trenera naszych zachodnich sąsiadów – Stefana Horngachera. Były szkoleniowiec polskiej kadry A wspomniał o tym w następujących słowach: „To jest bardzo zła informacja (osobiście) dla Andreasa i dla całego zespołu. Wielkim wyzwaniem dla nas będzie zrekompensowanie jego nieobecności w przyszłym sezonie zimowym. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jesteśmy pewni, że wzmocni ponownie nasz zespół w sezonie 2020/21”.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Angelika Uchacz

O autorze

Radosław Matyjakowski