Aktualności

Sezon 2019/20: Rumunia gospodarzem zimowych zawodów Pucharu Świata!

Już w przyszłym sezonie skoczkowie zawitają na Puchar Świata do Rasnova w Rumunii. Decyzja podjęta przez dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera. Daniel Andrei Cacina przyczynił się do tego wyboru.

NOWY PUNKT NA MAPIE SKAKANIA

O tym, że skoki narciarskie potrafią zaskakiwać, wiemy – nieraz się już o tym przekonaliśmy. Nie inaczej jest w tej sytuacji. Dzisiejszego dnia sportowe media przekazały informację, której większość z kibiców się pewnie nie spodziewała: Puchar Świata w skokach narciarskich mężczyzn po raz pierwszy zawita do rumuńskiego miasta Rasnov. Będzie to 21. państwo, które podejmie się zadania, jakim jest zorganizowanie zawodów. Odbędą się one na skoczni Trambulină Valea Cărbunării (HS97)  w dniach 22-23 lutego 2020 roku. Będzie to najmniejszy obiekt w najbliższym sezonie.

SUKCES RUMUŃSKIEGO SKOCZKA

Rumuński Rasnov wskakuje do kalendarza sezonu w miejsce amerykańskiego Iron Mountain, które nie zdołało zapewnić odpowiedniego obiektu zgodnie z wytycznymi FIS. Zaznaczył on [FIS],  że jeżeli Amerykanie nie wybudują windy prowadzącej na górę rozbiegu, to zawody zostaną im zabrane. Tak też się stało. Walter Hofer w swojej decyzji był nieugięty, dlatego to właśnie do Rumunii zawitają skoczkowie. Jednym z warunków przyznania konkursów miało być wywalczenie startu przez jakiegokolwiek rumuńskiego skoczka. Sztuka ta udała się Danielowi Andrei Cacina’owi. Zajął on 25. pozycję w ramach LPK w Szczuczyńsku i od teraz może startować w zawodach najwyższej rangi.

PRZEBŁYSKI SKOCZNI W RASNOV

Będzie to debiut dla państwa Rumunii, ale tylko zimowy. Na tej skoczni bowiem w zeszłym roku zorganizowano już Letnie Grand Prix. Są tam rozgrywane także zawody Pucharu Kontynentalnego oraz Puchar Świata Kobiet. Również narciarskie mistrzostwa świata juniorów miały tam miejsce. Czy skocznia jednak na stałe zapisze się w kalendarzu zimowego Pucharu Świata w skokach narciarskich? Czas pokaże. 😉 Póki co, z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie kolejnego sezonu, a ten na szczęście już coraz bliżej.


  • Źródło: skijumping.pl
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Marysia Chenczke