Aktualności

Kacper Tomasiak mistrzem świata dzieci!

W miniony weekend w niemieckim Ruhpolding rozegrane zostały zawody FIS-Schüler-Grand-Prix, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w skokach narciarskich.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowali się biało-czerwoni, którzy trzykrotnie stawali na podium zawodów. Najlepszy wynik uzyskał Kacper Tomasiak, który triumfował wśród skoczków do lat 13 i tym samym został nieoficjalnym mistrzem świata dzieci w tej kategorii.

Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra to najlepszy skoczek minionego sezonu zawodów LOTOS Cup 2019 oraz zwycięzca Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” – w kategorii Junior E. Triumf w zawodach FIS-Schüler-Grand-Prix w Ruhpolding Kacprowi Tomasiakowi zapewniły skoki na odległość 45 oraz 43 metry. Młody Polak uzyskał łączną notę 247,2 punktu i tym samym o pół punktu pokonał Kaimara Vagula z Estonii, który zanotował te same odległości co Tomasiak, jednak nieco grosze noty za styl. Podium uzupełnił reprezentant gospodarzy, Moritz Terei (43 i 39,5 m).

Złoty medal biało-czerwoni wywalczyli również w konkursie drużyn mieszanych. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Szymon Byrski (38,5 i 40 m), Tymoteusz Dyduch (39,5 i 40 m), Tymoteusz Cienciała (41 i 40 m) oraz reprezentantka Łotwy Aelita Krasilscikova (34,5 oraz 36,5 m). Nasza drużyna znokautowała rywali i nad drugim zespołem miała prawie 60 punktów przewagi.

Wychowankowie programu LOTOS Cup stanęli również na podium w konkursie drużynowym w kategorii do lat 13. Amelia Polanowska (36 i 37,5 m), Łukasz Łukaszczyk (37,5 i 37 m), Grzegorz Rafacz (39 i 40 m) oraz Kacper Tomasiak (43,5 i 45,5 m) wywalczyli wspólnie brązowy medal dla Polski.


Źródło: informacja prasowa PZN
Foto: PZN.pl

O autorze

Paulina Ziemiańska