Aktualności

LPK Frenstat: Paweł Wąsek wygrywa, równy występ Polaków!

Podczas kolejnych zawodów z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego zwycięzcą został Paweł Wąsek! Konkurs odbył się w czeskim Frenstacie.

Pierwsza wygrana Polaka

Reprezentant Polski może mówić o sporym sukcesie. Dzisiejsza wygrana to bowiem jego pierwszy triumf w karierze. Zwycięstwo zapewnił sobie skokami na odległość 100 metrów oraz 103,5 metra. Drugi był Rok Justin (102/103 m), który po pierwszej serii wyprzedzał Polaka o 2,6 punktu. Podium uzupełnił Joakim Aune (100/101,5 m).

Miejsca Polaków

Bardzo równy jest także Klemens Murańka, który zajął miejsce tuż za podium (100,5/101,5 m). Zaraz za nim uplasował się Andrzej Stękała (100/100,5 m). Osiemnasty był Kacper Juroszek (99/95 m). Spory pech miał za to Tomasz Pilch, który zajął 31. pozycję.

Ciekawym faktem jest aż sześć dyskwalifikacji podczas całych zawodów.

• Źródło: informacja własna