Aktualności

LGP Hakuba 2019: Japońskie podium, Wąsek czwarty!

Trzej reprezentanci Japonii stanęli na trzech stopniach podium podczas pierwszego konkursu indywidualnego LGP w Hakubie. Najlepszym z Polaków był Paweł Wąsek, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Były to dwusetne zawody indywidualne w historii cyklu.

Podium zawodów

Podium składało się w całości z reprezentantów Japonii. Zwycięstwo odniósł zwycięzca PŚ w sezonie 2018/19 i 67. Turnieju Czterech Skoczni, Ryōyū Kobayashi, po skokach na 129 i 132,5 m (nota 294,9 pkt.). Drugie miejsce zajął Yukiya Satō, który skoczył 131 i 134 m (nota 282,1 pkt.). Podium uzupełnił Keiichi Satō, skacząc 127,5 oraz 123 m (nota 265,1 pkt.). Początkowo trzeci był Jewgienij Klimov, jednak później został zdyskwalifikowany ze względu na nieprzepisowy kombinezon.

Miejsca Polaków

Tuż za podium uplasował się najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek. 20-latek oddał próby na 116,5 oraz 124 m (nota 247,7 pkt.). Po pierwszej serii był jedenasty, zaś w drugiej przesunął się o siedem pozycji i ostatecznie zajął 4. lokatę. Jest to dla niego najlepszy rezultat w zawodach tej rangi.

Na 11. miejscu zawody zakończył Aleksander Zniszczoł (116 i 126 m, nota 237,9 pkt.). Punkty zdobył również 21. Klemens Murańka (114 i 121 m, nota 226,1 pkt.). Do drugiej serii nie awansowali 35. Andrzej Stękała i 37. Kacper Juroszek (obaj po 108,5 m). Kolejny konkurs w Hakubie odbędzie się w sobotę, początek o 11:30 czasu polskiego. Transmisja w TVP Sport, sport.tvp.pl i Eurosporcie 1.

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com