LGP Hinzenbach 2019: Zwycięstwo Kubackiego, Żyła trzeci!

Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Letniego Grand Prix w austriackim Hinzenbach! Na podium stanął jeszcze jeden z reprezentantów Polski – Piotr Żyła, który był trzeci.

Podium zawodów

Dawid Kubacki zwyciężył po próbach na 92 i 86 m (nota 244,4 pkt.). Drugie miejsce zajął Philipp Aschenwald, który skoczył 87,5 oraz 86,5 m (nota 240,6 pkt.). Podium uzupełnił kolejny z naszych reprezentantów, Piotr Żyła. Skoczek z Wisły oddał próby na 88,5 i 84,5 m (nota 238,6 pkt.).

Kubacki wygrywa

Miejsca pozostałych Polaków

W czołowej dziesiątce (na piątym miejscu) uplasował się Maciej Kot (90,5 i 85 m). Trzynasty był Kamil Stoch (87 i 83,5 m), a 24. Jakub Wolny (85,5 + 83,5 m). Do drugiej serii nie awansował Paweł Wąsek (79,5 m), zajmując 43. pozycję.

Klasyfikacja LGP

W klasyfikacji prowadzi Yukiya Satō (270 pkt.), przed Dawidem Kubackim (260 pkt.) i nieobecnym w Hinzenbach Timim Zajcem (236 pkt.). Czołową dziesiątkę zamyka Piotr Żyła (145 pkt.). Kolejne i zarazem finałowe zawody cyklu odbędą się 5 października w niemieckim Klingenthal.

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com