Aktualności

MP w skokach odwołane!

Polski Związek Narciarski odwołał zaplanowane na 26 grudnia Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich na skoczni w Wiśle-Malince. Głównym powodem są bardzo wysokie, jak na tę porę roku, temperatury.

Zbyt wysokie temperatury oraz bezpieczeństwo skoczków

Główną przyczyną odwołania zmagań jest wiosenna temperatura, a co za tym idzie – także wysokie temperatury oraz ciepły wiatr. Według Polskiego Związku Narciarskiego, w Wiśle na przygotowania skoczni (w tym wyprodukowanie dodatkowego śniegu) została wykorzystana każda chwila, jednak w ciągu trzech ostatnich dni z obiektu ubyła połowa śniegu. Organizatorzy podjęli taką decyzję po przeanalizowaniu długoterminowej prognozy pogody, która również nie napawa optymizmem. W oświadczeniu związku, jak również na Twitterze PZN, napisano, że najważniejsze jest bezpieczeństwo zawodników występujących w Mistrzostwach Polski:

https://twitter.com/pzn_pl/status/1208346646293229568

Brak możliwości przenosin MP

Również ze względu na wysokie o tej porze roku temperatury PZN nie podjął decyzji o przeniesieniu zmagań na Wielką Krokiew w Zakopanem. Obiekt ten nie mógłby przez te względy być przygotowany na najbliższy czwartek. Obecnie, na niespełna miesiąc przed zawodami Pucharu Świata, pokrywa śniegowa na skoczni jest zbyt cienka i zarazem niemożliwa jest ingerencja ratraku na zeskoku. Ponadto nie można zorganizować tam imprezy masowej, przez co zmiana miejsca rozgrywania MP byłaby niekorzystna dla kibiców.

Ostatnie MP – 26.12. 2018

Rok temu Mistrzostwa Polski wygrał Kamil Stoch. Podium uzupełnili odpowiednio Dawid Kubacki i Stefan Hula. Zawody rozegrano w Zakopanem na Wielkiej Krokwi.


  • Źródło: informacja własna / pzn.pl / Twitter
  • Foto: Justyna Gorzkowska / PZN

O autorze

Radosław Matyjakowski