Aktualności

PŚ Predazzo: Karl Geiger prowadzi, Stoch trzeci!

Po pierwszej serii konkursowej we włoskim Predazzo na prowadzeniu znajduje się Karl Geiger. Tuż za nim uplasowali się Stefan Kraft i Kamil Stoch. Początek serii finałowej o 17:06.

Podium na półmetku

Po skoku na odległość 104,5 m prowadzi Niemiec – Karl Geiger, który ma 5,3 punktu przewagi nad drugim Stefanem Kraftem. Na trzecim stopniu podium plasuje się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 101 m traci do lidera 5,7 punktu.  

Pierwsza dziesiątka

Tuż za podium po pierwszej serii konkursowej znajduje się Constantin Schmid ze stratą 4 punktów do podium. Na piątym miejscu znajduje się Piotr Żyła (102,5 m), który wyprzedza szóstego Domena Prevca o 0,9 punktu. Na siódmym miejscu plasuje się Rok Justin (101,5 m), na ósmym Dawid Kubacki (98,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełniają Anze Lanisek (100,5 m) i Stephan Leyhe (101 m)

Miejsca Polaków

Do drugiej serii konkursowej nie awansował Jakub Wolny (92,5 m), który został sklasyfikowany na 46. miejscu. W drugiej serii nie zobaczymy także Stefana Huli (95 m), który zajął 33. miejsce. Maciej Kot na półmetku znajduje się na 30. pozycji.

  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Angelika Uchacz

O autorze

Michalina Wajcht

Dodaj komentarz