Aktualności

PŚ Predazzo: Karl Geiger prowadzi, Stoch trzeci!

Po pierwszej serii konkursowej we włoskim Predazzo na prowadzeniu znajduje się Karl Geiger. Tuż za nim uplasowali się Stefan Kraft i Kamil Stoch. Początek serii finałowej o 17:06.

Podium na półmetku

Po skoku na odległość 104,5 metra, prowadzi Niemiec Karl Geiger, który ma 5,3 punktu przewagi nad drugim Stefanem Kraftem. Na trzecim stopniu podium plasuje się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 101 m traci do lidera 5,7 punktu.

Pierwsza dziesiątka

Tuż za podium po pierwszej serii konkursowej znajduje się Constantin Schmid ze stratą 4 punktów do podium. Na piątym miejscu znajduje się Piotr Żyła (102,5 m), który wyprzedza szóstego Domena Prevca o 0,9 punktu. Na siódmym miejscu plasuje się Rok Justin (101,5 m), na ósmym Dawid Kubacki (98,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełniają Anže Lanišek (100,5 m) i Stephan Leyhe (101 m).

Miejsca Polaków

Do drugiej serii konkursowej nie awansował Jakub Wolny (92,5 m), który został sklasyfikowany na 46. miejscu. W drugiej serii nie zobaczymy także Stefana Huli (95 m), który zajął 33. miejsce. Maciej Kot na półmetku znajduje się na 30. pozycji.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Angelika Uchacz

O autorze

Michalina Wajcht