Aktualności

PŚ Predazzo: Kraft prowadzi, Polacy w czołówce!

Stefan Kraft prowadzi po pierwszej serii drugiego konkursu Pucharu Świata rozgrywanego na skoczni normalnej we włoskim Predazzo. Rewelacyjne miejsca Polaków – Stoch trzeci, Kubacki czwarty, a Żyła siódmy.

PODIUM NA PÓŁMETKU

Stefan Kraft po fantastycznym skoku na 103,5 metra ma 0,1 pkt. przewagi nad liderem Pucharu Świata Karlem Geigerem, który skoczył 107 m – o pół metra krócej niż rekord skoczni, należący do Adama Małysza. Podium uzupełnia Kamil Stoch – po próbie na 102 metry traci dwa punkty do Austriaka.

NAJLEPSZA „DZIESIĄTKA”

Tuż za podium po pierwszej serii znajduje się Dawid Kubacki – skoczył on 102,5 m. Piąte miejsce zajmuje Czech Roman Koudelka (102,5 m) – wyprzedza on Johanna Andrégo Forfanga (100 m). Na siódmym ex aequo Daniel Huber (102 m) i Piotr Żyła (101 m). Dziewiąte miejsce należy do Anžego Laniška (100 m). Czołową dziesiątkę uzupełnia Philipp Aschenwald, po skoku na odległość 99,5 m.

HULA OSTATNIM Z BIAŁO-CZERWONYCH

Prócz Kubackiego, Stocha i Żyły w drugiej serii zobaczymy jeszcze Stefana Hulę, który po skoku na odległość 96 m zajmuje 25. miejsce. Do finałowej rundy nie awansowali Maciej Kot i Jakub Wolny.

Trzymamy kciuki, aby podium w Predazzo było dzisiaj biało-czerwone! 🙂


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Marysia Chenczke