Aktualności

PŚ Predazzo: Kraft prowadzi, Polacy w czołówce!

Stefan Kraft prowadzi po pierwszej serii drugiego konkursu Pucharu Świata rozgrywanego na skoczni normalnej we włoskim Predazzo. Rewelacyjne miejsca Polaków – Stoch trzeci, Kubacki czwarty a Żyła siódmy.

PODIUM NA PÓŁMETKU

Stefan Kraft po fantastycznym skoku na 103,5 m ma 0,1 pkt przewagi nad liderem Pucharu Świata Karlem Geigerem, który skoczył 107 m –  o 0,5 m krócej niż rekord skoczni należący do Adama Małysza. Podium uzupełnia Kamil Stoch – po próbie na 102 m traci 2 pkt do Austriaka.

 

NAJLEPSZA „DZIESIĄTKA”

Tuż za podium po pierwszej serii znajduje się Dawid Kubacki – skoczył on 102,5 m. Piąte miejsce zajmuje Czech Roman Koudelka ( 102,5 m). Wyprzedza on Johanna Andre Forfanga (100 m). Na siódmym ex aequo Daniel Huber ( 102 m) i Piotr Żyła (101 m). Dziewiąte miejsce należy do Anze Laniska (100 m). Czołową dziesiątkę uzupełnia Philipp Aschenwald, po skoku na odległość 99,5 m

HULA OSTATNIM Z BIAŁO – CZERWONYCH

Prócz Kubackiego, Stocha i Żyły w drugiej serii zobaczymy jeszcze Stefana Hule, który po skoku na odległość 96 m zajmuje 25 miejsce. Do finałowej rundy nie awansowali Maciej Kot i Jakub Wolny.

Trzymamy kciuki, aby podium w Predazzo było dzisiaj biało – czerwone! 🙂

  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Marysia Chenczke

Dodaj komentarz