Aktualności

Titisee-Neustadt Five 2020: zapowiedź

W najbliższy weekend na skoczni Hochfirstschanze odbędzie pierwszy w historii turniej „Titisee-Neustadt Five”. Formuła tego nowego cyklu jest wzorowana na „Willingen Five”.

Formuła „Titisee-Neustadt Five”

Podobnie jak w „Willingen Five”, do klasyfikacji generalnej cyklu będą brane pod uwagę wyniki z następujących zawodów: piątkowych kwalifikacji, dwóch serii sobotniego konkursu indywidualnego oraz dwóch serii zawodów indywidualnych w niedzielę. Skoczek, który osiągnie najlepszy rezultat, zdobędzie nagrodę pieniężną w wysokości 25 tysięcy euro (tyle samo, co w „Willingen 5”).

Program – skrót

Kwalifikacje odbędą się w piątek o 18:00. Pierwszy konkurs indywidualny zaplanowano na sobotę o 16:00, zaś drugi – na niedzielę o 15:15.

Skład Polaków

Jak informowaliśmy wczoraj na Facebooku, nastąpiła zmiana w składzie reprezentacji Polski. W zamian za Jakuba Wolnego, który będzie trenować w kraju pod okiem trenera Zbigniewa Klimowskiego, w Niemczech wystartuje Aleksander Zniszczoł. Oprócz niego wystąpią Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Maciej Kot.


  • Źródło: informacja własna / Twitter PZN
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Radosław Matyjakowski