Aktualności

PŚ Titisee-Neustadt: Kolejny triumf Dawida Kubackiego!

Dawid Kubacki, podobnie jak w sobotę, wygrał niedzielny konkurs PŚ w Titisee-Neustadt. W czołowej 10-tce uplasował się jeszcze Piotr Żyła. Punkty zdobył także Kamil Stoch.

Podium zawodów

Dawid Kubacki zwyciężył po skokach na 143 i 133,5 m (nota 283,3 pkt.). Dla naszego reprezentanta to czwarte zwycięstwo w PŚ oraz ósme podium w tym cyklu z rzędu. Drugie miejsce zajął Ryōyū Kobayashi, skacząc 147 i 134 m (nota 283 pkt.). Podium uzupełnił Timi Zajc, po próbach na 137 i 134 metry (nota 271,6 pkt.).

Miejsca pozostałych Polaków

W czołowej dziesiątce, na ósmym miejscu uplasował się Piotr Żyła (141 + 129,5 m, nota 260,7 pkt.). Punkty zdobył również 24. Kamil Stoch (128 i 116,5 m, nota 231,1 pkt.). Do drugiej serii nie awansowali: 39. Stefan Hula (125 m), 41. Aleksander Zniszczoł (117,5 m) oraz 49. Maciej Kot (102,5 m).

Klasyfikacja „Titisee-Neustadt 5”

Ryōyū Kobayashi zwyciężył w turnieju „Titisee-Neustadt 5”, rozegranym po raz pierwszy w historii, i zdobył 25 tysięcy euro, gromadząc 709,9 pkt. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (704,5 pkt.), a trzeci był Stephan Leyhe (686,4 pkt.). Na ósmej pozycji cykl zakończył Piotr Żyła (656,9 pkt.).

Klasyfikacja PŚ

W PŚ prowadzi Karl Geiger (886 pkt.), przed Stefanem Kraftem (803 pkt.) i Ryōyū Kobayashim (795 pkt.). Czwarty jest Dawid Kubacki (764 pkt.), zaś szósty Kamil Stoch (474 pkt.). Kolejne zawody odbędą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w najbliższy weekend. W piątek będą miały miejsce kwalifikacje, w sobotę konkurs drużynowy, zaś w niedzielę – indywidualny.

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com