Aktualności PŚ Zakopane 2020

PŚ Zakopane: Wygrana Kubackiego w kwalifikacjach, Stoch piąty!

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu na Wielkiej Krokwi wygrywa Dawid Kubacki. Tuż za nim uplasowali się Ryoyu Kobayashi i Stefan Kraft.

 

Najlepsza trójka

Najlepszym zawodnikiem piątkowych kwalifikacji okazał się Dawid Kubacki (140,5 m), który wyprzedził drugiego Ryōyū Kobayashiego o 6,9 punktu. Na trzecim miejscu, po skoku na odległość 141 metrów, znalazł się Austriak Stefan Kraft, który do zwycięzcy stracił 8 punktów.

Czołowa dziesiątka

Na czwartym miejscu uplasował się Philipp Aschenwald (139,5 m), który wyprzedził piątego Kamila Stocha o 1,4 punktu. Na szóstym miejscu znalazł się Timi Zajc (135 m), siódme miejsce zajął Stephan Leyhe (135 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Daniel Huber, Johann André Forfang oraz Roman Koudelka.

Miejsca Polaków

W kwalifikacjach wzięło udział dziewięciu biało-czerwonych. Do pierwszej serii niedzielnego konkursu awansowało pięciu naszych zawodników. Oprócz Dawida Kubackiego i Kamila Stocha, w niedzielę obejrzymy także Piotra Żyłę, który po skoku na odległość 127 m uplasował się na 26. miejscu. Awans wywalczyli także Aleksander Zniszczoł oraz Maciej Kot, którzy zajęli odpowiednio 46. i 48. miejsce.
Kwalifikacji do niedzielnych zawodów nie zapewnili sobie Stefan Hula (53. miejsce), Adam Niżnik (54. miejsce), Jakub Wolny (56. miejsce) oraz Andrzej Stękała (57. miejsce).


  • Źródło: informacja własna / berkutschi.com
  • Foto: Angelika Uchacz

O autorze

Michalina Wajcht