PŚ Willingen: Wygrana Leyhe, Stoch trzeci! Niedzielny konkurs odwołany!

Stephan Leyhe wygrał sobotni konkurs PŚ w Willingen i zarazem cykl Willingen 5. Na trzecim miejscu zawody zakończył Kamil Stoch, dla którego było to siedemdziesiąte podium w Pucharze Świata. Punkty zdobyło trzech naszych zawodników.

Podium zawodów

Stephan Leyhe wygrał po raz pierwszy w karierze po skokach na 139,5 oraz 144,5 m (nota 266,4 pkt.). Drugi był Marius Lindvik, który skoczył 140 i 143 m (nota 262,4 pkt.). Podium uzupełnił Kamil Stoch, skacząc odpowiednio 139,5 oraz 137,5 m (nota 254,6 pkt.).

Miejsca pozostałych Polaków

Na piętnastym miejscu zawody zakończył Dawid Kubacki (skoki na 135 i 129,5 m, nota 232,1 pkt.). Punkty zdobył także powracający do PŚ po treningach w kraju Jakub Wolny (skoczył 135,5 oraz 126,5 m, nota 224,1 pkt.). Do drugiej serii nie awansowali: 35. Piotr Żyła (124 m), 37. Aleksander Zniszczoł (123 m), 41. Klemens Murańka (121 m) i 46. Andrzej Stękała (112 m).

Klasyfikacja PŚ

W cyklu prowadzi Stefan Kraft (1113 pkt.), przed Karlem Geigerem (1045 pkt.) i Dawidem Kubackim (940 pkt.). Szósty jest Kamil Stoch (673 pkt.).

Klasyfikacja Willingen 5

W Willingen 5 wygrał Stephan Leyhe (398 pkt.) przed Stefanem Kraftem (375,8 pkt.) i Mariusem Lindvikiem (370,8 pkt.). Najlepszym z Polaków został piąty Kamil Stoch (363,9 pkt.). Konkurs niedzielny został odwołany ze względu na bezpieczeństwo oraz niesprzyjające prognozy, tym samym jest to końcowa klasyfikacja cyklu. Kolejne zawody odbędą się w dniach 15-16 lutego w austriackim Bad Mitterndorf, na skoczni Kulm.

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com