Aktualności

PŚ w Bad Mitterndorf: Kraft zwycięzcą, Stoch na 4 lokacie w jednoseryjnym konkursie!

Austriak Stefan Kraft został zwycięzcą jednoseryjnego konkurs PŚ na skoczni do lotów narciarskich w Bad Mitterndorf. Reprezentant gospodarzy triumfował po próbie na odległość 230 metrów. Po 27 zawodnikach jury zdecydowało o odwołaniu II kolejki ze względu za niekorzystne warunki.

Warunki w II serii indywidualnego konkursu PŚ w Bad Mitterndorf były bardzo trudne. To spowodowało, że swoje próby zepsuli tacy zawodnicy jak Kamil Stoch i Markus Eisenbichler. Zastanawia tylko decyzja jury, które nie decydowało się na podwyższenie belki startowej. Ostatecznie po skokach dwudziestu siedmiu zawodników, gdy prowadził Rober Johansson, jury zadecydowało o anulowaniu drugiej serii.

To oznacza że Austraik Stefan Kraft wygrywa po raz pierwszy na swojej ziemi. Tuż za Kraftem plasuje się Japończyk Ryōyū Kobayashi, a na trzecim stopniu podium znajduje się Timi Zajc. Tuż za czołówką, na czwartej lokacie, konkurs zakończył Kamil Stoch.

W kolejny weekend karuzela PŚ przenosi się do Rumuni. Najlepsi skoczkowie będą rywalizować na skoczni normalnej w Râșnovie.

O autorze

Mateusz Skrzydeł