Aktualności

PŚ Rasnov: Marius Lindvik wygrywa kwalifikacje

Czwartkowe kwalifikacje w rumuńskim Râșnovie wygrał Marius Lindvik. Tuż za nim uplasowali się Stefan Kraft oraz Markus Eisenbichler.

Najlepsza trójka
Najlepszym zawodnikiem kwalifikacji do piątkowego konkursu okazał się Marius Lindvik (98 m), który wyprzedził drugiego Stefana Krafta (98,5 m) zaledwie o 0,1 punktu. Na trzecim miejscu, po fantastycznym skoku na odległość 101 m, uplasował się Niemiec – Markus Eisenbichler.

Czołowa dziesiątka
Czwarte miejsce zajął Stephan Leyhe (98 m), który wyprzedził plasującego się na piątym miejscu Karla Geigera o 0,8 punktu. Szóste miejsce zajął Dawid Kubacki, a tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (99 m). W czołowej dziesiątce znaleźli się także: Halvor Egner Granerud, Constantin Schmid oraz Daniel Huber.

Miejsca Polaków
Do kwalifikacji przystąpiło siedmiu biało-czerwonych, a awans do konkursu wywalczyło sześciu naszych zawodników. W pierwszej serii piątkowego konkursu oprócz Dawida Kubackiego i Kamila Stocha obejrzymy także Piotra Żyłę, który skokiem na odległość 95 m zapewnił sobie 11. lokatę. Awans wywalczyli także Jakub Wolny (22. miejsce), Klemens Murańka (30. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (38. miejsce). Kwalifikacji nie uzyskał Paweł Wąsek, który zajął 51. lokatę.

O autorze

Paulina Ziemiańska