Aktualności

PŚ Rasnov: Geiger wygrywa, trzech biało-czerwonych w dziesiątce!

Niemiec Karl Geiger został zwycięzcą piątkowego konkursu PŚ na skoczni normalnej w Râșnovie. Na podium dziś znaleźli się także Stephan Leyhe i Stefan Kraft. Najlepszym z Polaków okazał się Kamil Stoch, który wylądował na szóstej lokacie.

Podczas początku II serii konkursu PŚ w Râșnovie zaczął padać gęsty śnieg i warunki były mocno niesprzyjające. Skoki zdołało oddać pięciu zawodników, przed tym gdy jury przerwało zawody i podjęło decyzję o restarcie konkursu.

Mocne opady śniegu ustały i II serie konkursową udało doprowadzić się do końca. Triumfatorem dzisiejszego konkursu, po dwóch próbach na odległość 100 metrów, został Karl Geiger. Tuż za Geigerem uplasował się kolejny z naszych zachodnich sąsiadów, bowiem na drugiej lokacie konkurs ukończył Stephan Leyhe. Podium uzupełnił Stephan Kraft.

Ostatecznie najlepszym z Polaków w Râșnovie był Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski, po próbach na 98 oraz 95 metrów, został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Na 8. lokacie dzisiejsze zawody ukończył Dawid Kubacki, który szybował dziś 98 oraz 94, 5 metra. Tuż za Dawidem znalazł się Piotr Żyła. Dwudziestą lokatę w dzisiejszych zawodach zajął Jakub Wolny. Pucharowe punkty zdołał także zdobyć Aleksander Zniszczoł, który uplasował się na 24. miejscu.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Geiger zbliżył się do lidera klasyfikacji generalnej Stefana Krafta i traci do Austriaka 98 punktów. Mimo nieobecności Ryōyū Kobayashiego, Dawid Kubacki nie zdołał wyprzedzić Japończyka i nadal plasuje się na 4. lokacie. Tuż za Dawidem miejsce zajmuje Kamil Stoch.

O autorze

Mateusz Skrzydeł