Aktualności

PŚ w Lahti: Geiger liderem na półmetku, najlepszy z Polaków na 9 lokacie!

Karl Geiger prowadzi po pierwszej serii tysięcznego konkursu indywidualnego Pucharu Świata, rozgrywanego na skoczni w Lahti. Niemiec wyprzedza Japończyka Ryōyū Kobayashiego oraz Stefana Krafta. Najlepszy z biało-czerwonych – Piotr Żyła – plasuje się na 9. lokacie.

Pierwsza trójka

Najlepszym skoczkiem po pierwszej serii indywidualnego konkursu PŚ w Lahti okazał się Karl Geiger. Niemiec wylądował na 122,5 metrze i wyprzedza Ryōyū Kobayashiego. Japończyk osiągnął dokładnie taką samą odległość co Geiger, jednak dostał mniej punktów rekompensaty za wiatr. Na trzecim miejscu znajduje się lider klasyfikacji generalnej, Stefan Kraft, który wylądował na 119,5 metrze.

Biało-czerwoni

Polacy po wczorajszym szóstym miejscu w konkursie drużynowym dziś mieli okazję do rehabilitacji. Niestety pierwsza kolejka nie pokazała tego. W czołowej dziesiątce plasuje się jedynie Piotr Żyła, który oddał próbę na odległość 116 metrów. Na trzynastym miejscu znajduje się Dawid Kubacki, który poleciał też na 116 metr, ale dostał mniej punktów za wiatr. Słabszy zdecydowanie skok zaliczył trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch, który wylądował na 114 metrze i został sklasyfikowany na 24. pozycji.

Awansu do II serii nie wywalczyli natomiast Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek oraz Klemens Murańka.

O autorze

Mateusz Skrzydeł