Aktualności

PŚ w Lahti: Geiger zwycięzcą jubileuszowego konkursu, Żyła na 6 pozycji!

Karl Geiger zwycięża w jubileuszowym, tysięcznym konkursie indywidualnym PŚ rozgrywanym na skoczni w Lahti. Niemiec triumfował dzięki próbom na odległości 122,5 metra oraz 130 metrów. Na podium dziś znaleźli się także Stefan Kraft oraz Michael Hayböck. Najlepszy z Polaków – Piotr Żyła – zajął 6. lokatę.

Podium 1000 konkursu

Najlepszym zawodnikiem dziś na skoczni w Lahti okazał się Karl Geiger. Niemiec tym samym został zwycięzcą 1000. konkursu indywidualnego Pucharu Świata. Tuż za Geigerem uplasował się lider klasyfikacji generalnej, Stefan Kraft, który w finałowej próbie osiągnął 126 metrów. Podium uzupełnił kolega Krafta, czyli reprezentant Austrii Michael Hayböck, który wylądował w finałowej próbie na 125 metrze.

Biało-czerwoni w jubileuszowym konkursie

Po drugiej serii tysięcznych zawodów możemy mieć nieco lepszy humor niż po pierwszej kolejce. Miejsce szóste dziś w Lahti ostatecznie zajął Piotr Żyła, który w finale poleciał na 127,5 metra. Duży awans dzięki świetnej próbie zaliczył trzykrotny mistrz olimpijski: Kamil Stoch. Polak po I serii sklasyfikowany był bowiem na 24. pozycji; zaś w II kolejce pofrunął na 126,5 metra, co ostatecznie dało naszemu zawodnikowi dwunastą lokatę. Na 11. pozycji jubileuszowy konkurs zakończył Dawid Kubacki, który w drugiej serii poleciał na 125 metrów.

Kryształowa Kula

Po dzisiejszym konkursie indywidualnym wiemy, że matematyczne szanse na zdobycie Kryształowej Kuli za sezon 2019/2020 mają tylko Stefan Kraft i Karl Geiger. Do końca sezonu zostały bowiem cztery indywidualne konkursy. Kraft ma obecnie 118 punktów przewagi nad Karlem Geigerem.

O autorze

Mateusz Skrzydeł