Aktualności

Raw Air Lillehammer: Zwycięstwo Kamila Stocha!

Zwycięstwo Stocha w loteryjnym konkursie rozgrywanym w Lillehammer. Na podium znaleźli się także Ziga Jelar i Timi Zajc.

Najlepsza trójka zawodów

Dzięki skokom na odległość 131,5 oraz 139,5 metra, na pierwszym stopniu podium uplasował się Kamil Stoch. Drugie miejsce zajął Žiga Jelar (dla którego jest to pierwsze podium w karierze), tracąc do lidera 5,3 punktu. Podium uzupełnił Timi Zajc (130,5 m).

Czołowa dziesiątka

Na czwartym miejscu uplasował się Ryōyū Kobayashi (131,5 m), który do podium stracił 4 punkty. Piąte miejsce zajął Peter Prevc (134 m), szóste Philipp Aschenwald (136 m), a siódme Jewgienij Klimow (130 m). Dawid Kubacki nie utrzymał dobrej drugiej pozycji, zajmowanej po pierwszej serii, i po skoku na odległość 131,5 m ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu. W czołowej dziesiątce znaleźli się także Stephan Leyhe (129,5 m) oraz Robin Pedersen (133,5 m).

Miejsca Polaków

Piotr Żyła nie utrzymał dobrego, jedenastego miejsca zajmowanego po pierwszej serii – po skoku na odległość 111 m w słabych warunkach, zajął ostatecznie 26. pozycję. Maciej Kot po skoku na odległość 122 m zajął 28. miejsce.

Nowy lider cyklu Raw Air

Po dzisiejszym loteryjnym konkursie liderem turnieju został Kamil Stoch, który wyprzedza drugiego Stephana Leyhe jedynie o 0,7 punktu. Trzecim zawodnikiem turnieju jest Žiga Jelar, ze stratą 9,7 punktu do Polaka.

O autorze

Michalina Wajcht