IO Pjongczang: Stoch najlepszy na II treningu, Kubacki trzeci!

Drugi trening na olimpijskim obiekcie pewnie wygrał Kamil Stoch, który poszybował 108,5 m. Wirtualne podium uzupełnili Manuel Fettner (105,5 m) i Dawid Kubacki (101 m).

Mocny Stoch

Druga seria treningowa dobiegła końca, a najlepszy okazał się być ponownie Polak – tym razem Kamil Stoch. Lider Pucharu Świata poleciał najdalej, bowiem wylądował na 108,5 m.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentował się Manuel Fettner. Austriak skoczył 105,5 m. Trzeci był Dawid Kubacki (101 m).

Stephan Leyhe zajął czwarte miejsce (100,5 m), piąty był Vladimir Zografski (104 m), a na szóstym miejscu sklasyfikowany został Karl Geiger (100 m).

Ponownie granicę 100 m przekroczył Maciej Kot, którego skok zmierzony został na odległość 101 m. Polak w drugim treningu zajął siódme miejsce.

Markus Eisenbichler był ósmy (100 m), a Stefan Hula zajął dziewiątą lokatę (98,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Sebastian Colloredo (100 m).

Skok Piotra Żyły to 96 m. Trzeci zawodnik ostatniego konkursu PŚ przed olimpiadą sklasyfikowany został na osiemnastym miejscu.

Amerykanie odpuścili sobie start w drugiej serii treningowej, ponadto na rozbiegu nie pojawili się Noriaki Kasai, Mackenzie Boyd-Clowes i trzech Norwegów – Robert Johansson, Johann Andre Forfang i Daniel Andre Tande.