Aktualności

LPK Stams: Tande ponownie wygrywa przed Kotem

Przed momentem zakończyła się seria finałowa niedzielnych zawodów LPK w Stams. Na najwyższym stopniu podium stanął podobnie jak wczoraj Daniel Andre Tande. Tuż za nim uplasował się Maciej Kot, a 3. lokatę zajął Ronan Lamy Chappuis. Dobre skoki oddawali również Dawid Kubacki oraz Stefan Hula.

Podium prawie takie jak wczoraj

Niedzielne zawody z cyklu Letniej Grand Prix w Stams wygrał Daniel Andre Tande. Norweg oddał dwa dalekie skoki (112,5 m i 111,5m), zdobywając przy tym 261,2 punktu. Drugą lokatę zajął Maciej Kot (113 m/ 107,5 m/ 254,1 pkt.), który po pierwszej serii prowadził. Polak oddał nieco słabszy drugi skok, przez co Daniel Andre Tande awansował na pierwsze miejsce. Podium uzupełnił Ronan Lamy Chappuis (111,5 m/ 108 m/ 251,1 pkt.). Czwarty był Dawid Kubacki.

Wyniki Polaków

W serii finałowej zobaczyliśmy tylko trzech naszych reprezentantów, ale za to oddali oni bardzo dobre skoki. Skrócone wyniki Polaków:

2. Maciej Kot (113 m/ 107,5 m/ 254,1 pkt.)

4. Dawid Kubacki (108,5 m/ 109 m/ 248,3 pkt.)

7. Stefan Hula (107 m/ 103,5 m/ 234 pkt.)

34. Aleksander Zniszczoł (98 m/ 101,8 pkt.)

41. Krzysztof Biegun (95,5 m/ 97,7 pkt.)

50. Bartłomiej Kłusek (90 m/ 83,9 pkt.)

MiejsceZawodnikSkok ISkok IIPunkty
1TANDE, Daniel Andre112.5111.5261.2
2KOT, Maciej113.0107.5254.1
3LAMY CHAPPUIS, Ronan111.5108.0251.1
4KUBACKI, Dawid108.5109.0248.3
5STJERNEN, Andreas108.0106.5243.8
6JUSTIN, Rok107.5104.5238.0
7ASCHENWALD, Philipp105.0103.5234.0
7HULA, Stefan107.0103.5234.0
9SCHIFFNER, Markus102.5107.0228.7
10WANK, Andreas99.0107.5227.7
11QUECK, Danny102.5102.0227.2
12ALTENBURGER, Florian103.5106.0225.8
13TOLLINGER, Elias102.598.5223.6
14BJOERENG, Joacim Oedegaard107.099.0223.5
15HUBER, Stefan100.5105.5221.7
16SATO, Yukiya100.0107.0221.6
17ZOGRAFSKI, Vladimir104.098.5221.2
18REISENAUER, Janni101.5102.0218.8
19GRANERUD, Halvor Egner100.5103.0218.0
20RUPITSCH, Markus107.095.5216.9
21POGRAJC, Andraz104.599.0216.1
22AIGNER, Clemens101.5103.5214.9
23NEUMAYER, Michael104.096.0214.1
24DELLASEGA, Roberto103.5101.0213.3
25RHOADS, William105.597.5212.7
26ITO, Masamitsu103.5100.5211.9
27DREHER, Michael101.597.0204.0
28COLLOREDO, Sebastian105.591.5203.1
29ZUPANCIC, Miran106.087.5199.7
DNSPREVC, Domen110.5


 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kacper Kolenda

komentarzy

Dodaj komentarz