Aktualności

„Ta ostatnia niedziela…”, czyli LPK na finiszu

Sobotnimi skokami Daniel Andre Tande niemal zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej LPK. Nad drugim Dawidem Kubackim ma 85 punktów przewagi, a biorąc pod uwagę formę Norwega, ciężko będzie komukolwiek go wyprzedzić.

Siódemka na Puchar Świata?

Po dzisiejszym konkursie na podium klasyfikacji generalnej wskoczył Maciej Kot. Jeśli wraz z Kubackim utrzymają się w czołowej trójce, za kilka tygodni w Klingenthal na starcie zobaczymy aż siedmiu reprezentantów Polski. Dalsze miejsca w „generalce” zajmują dwaj nieobecni zawodnicy – Anze Lanisek oraz Klemens Murańka. Siódme miejsce przypada Florianowi Altenburgerowi, który nie prezentuje się już tak dobrze jak na początku letniego sezonu. Na ósmej lokacie plasuje się także nieobecny Przemysław Kantyka, a czołową dziesiątkę uzupełniają Słoweńcy – Rok Justin i Andraz Pograjc.

Szesnastu Polaków z punktami LPK

Oprócz wyżej wymienionych zawodników, w tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego punktowało jedenastu Polaków. Szansę na polepszenie swoich pozycji, mają jeszcze Bartłomiej Kłusek (38.), Krzysztof Biegun (39.) oraz Andrzej Stękała (41.). Lepiej od członków kadry B, prezentował się tego lata podopieczny Roberta Matei, Krzysztof Leja, który plasuje się na 30. lokacie. Punkty zdobywali także podopieczni Łukasza Kruczka – Jan Ziobro (46.) i Aleksander Zniszczoł (48.), trzej członkowie kadry C – Adam Ruda (72.), Krzysztof Miętus (90.), Dawid Jarząbek (112.) oraz dwóch soczków spoza kadr – Grzegorz Miętus (73.) i Stanisław Biela (83.).

Pełną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego 2015 przed finałowymi zawodami znajdziecie TUTAJ.

Początek niedzielnych zmagań zaplanowano na 10:00.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Natalia Żaczek