Aktualności

Dmitrij Wasiliew kontuzjowany

Do rozpoczęcia sezonu zimowego pozostał nieco ponad miesiąc. Niestety z różnych stron docierają do nas informacje o kontuzjach zawodników. Jednym z takich przypadków jest rosyjski weteran – Dmitrij Wasiliew, któremu odnowiła się kontuzja kolana.

Co z Wasiliewem?

Już jakiś czas temu mówiło się o problemach zdrowotnych doświadczonego rosyjskiego skoczka narciarskiego – Dmitrija Wasiliewa. Obecnie 36-latkowi odnowiła się kontuzja kolana związana z więzadłami krzyżowymi. Z tego też powodu Rosjanin nie wystąpił w zakończonych właśnie mistrzostwach Rosji, a także nie zobaczymy go w konkursach inaugurujących Puchar Świata 2015/2016.

Kontuzja w Soczi

Informacje o zdrowiu Wasiliewa podał do mediów szef Rosyjskiej Federacji Narciarskiej – Dimitrij Dubrowski: „Wasiljew doznał kontuzji przed tygodniem podczas treningów w Soczi. Odnowiła mu się stara kontuzja kolana, konieczna stała się operacja, która zostanie przeprowadzona w klinice w Niżnym Tagile. Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca Dima powróci do pełnej sprawności i wystąpi podczas zaplanowanych na 12 i 13 grudnia konkursów Pucharu Świata w Niżnym Tagile”.

Życzymy zatem Wasiliewowi dużo zdrowia!


O autorze

Katarzyna Służewska