Aktualności

Niemcy gotowi na inaugurację sezonu

Kilka dni temu do mediów trafił oficjalny skład niemieckiej ekipy na inaugurację sezonu w Klingenthal. Zarówno sami zawodnicy, jak i ich szkoleniowcy oraz fani, są pełni optymizmu przed zbliżającym się sezonem zimowym.

Schuster pełen nadziei

Werner Schuster, główny szkoleniowiec niemieckiej ekipy, pozytywnie patrzy w przyszłość. Przygotowania do zimy przebiegały bowiem bez większych problemów. „Przygotowania do zimy przebiegały dobrze i według planu. W ostatnim czasie odbyliśmy zgrupowania na torach lodowych w Ga-Pa i Oberstdorfie – przy dobrych warunkach pogodowych przebiegły one na wysokim poziomie. Do Klingenthal udamy się już w najbliższy czwartek. Na piątek zaplanowane są pierwsze skoki na śniegu”. Dodał również, że jego podopieczni są w pełni gotowi na inaugurację kolejnego sezonu PŚ, a także liczą na wsparcie fanów.” W ostatnich tygodniach udało nam się stworzyć dobre warunki do pozytywnego rozpoczęcia sezonu. Zawodnicy są wypoczęci, zdrowi i zmotywowani na inaugurację sezonu, która odbędzie się w ich ojczyźnie. Z wielkim optymizmem patrzymy na te pierwsze międzynarodowe zawody. Wsparcie własnej publiczności wzbudza w zawodnikach jeszcze większą chęć do walki w Klingenthal”.

Freund liderem

Po bardzo udanej zimie, a także nie mniej dobrym lecie, niekwestionowanym liderem niemieckiego teamu jest Severin Freund. Podobnie jak trener, tak i 27-latek jest optymistycznie nastawiony do zbliżającej się zimy. „Jestem zadowolony z przebiegu letniej rywalizacji. W przeciągu ostatnich kilku tygodni mogłem po raz kolejny bardzo efektywnie uczestniczyć w przygotowaniach do kolejnego sezonu. Starałem się dostosować moją formę do norm obowiązujących w nadchodzącym sezonie. Ze względu na to, że główne imprezy sezonu, czyli Turniej Czterech Skoczni i Mistrzostwa Świata w Lotach odbędą się do połowy stycznia, to jak najszybciej trzeba być w szczytowej formie”.

27-latek z Monachium szczególnie czeka na wsparcie kibiców na Vogtland Arenie. „Mam nadzieję, że fani ponownie przybędą tak licznie, aby nas wspierać. Nie mogę wyobrazić sobie lepszego początku sezonu niż przed własną publicznością”.

Chęć walki u Freitaga

Zawody w Klingenthal są bardzo ważne dla Richarda Freitaga, dla którego Vohtland Arena się 'domową’ skocznią. Jednak również on potwierdza słowa swojego starszego kolegi. „Pomimo tego, że mam już jakieś doświadczenie, to inauguracja Pucharu Świata w ojczyźnie jest dla mnie wielki przywilejem. Oczekiwanie odnośnie weekendu są ogromne. Fizycznie czuję się jednak już bardzo dobrze. Jestem zadowolony z jakości moich skoków i jestem już całkowicie gotowy do zimy. Jak zawsze atmosfera w drużynie jest bardzo dobra i chcemy wejść w nowy sezon w jak najlepszych nastrojach”.

Skład na inaugurację

Przypomnijmy, że na belce startowej Vogtland Areny obok triumfatora PŚ w sezonie 2014/2015 – Severina Freunda, pojawią się również Marinus Kraus, Stephan Leyhe, Andreas Wank, Andreas Wellinger oraz powracający po kontuzji – Richard Freitag.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska