Aktualności

PŚ: Nowy lider klasyfikacji generalnej po zawodach w Lillehammer

Po dzisiejszym jednoseryjnym konkursie nowym liderem Pucharu Świata został Severin Freund. Niemiec dzięki zwycięstwu na skoczni w Lillehammer może założyć żółty plastron lidera. Polacy spisali się dosyć dobrze i mogą dopisać na swoje konto kolejne punkty w karierze.

Freund liderem

Severin Freund został zwycięzca jednoseryjnych zawodów rozgrywanych na normalnej skoczni w Lillehammer. Niemiec minimalnie, bowiem o 0,1 pkt wyprzedził reprezentanta gospodarzy Kennetha Gangnesa. Faktem jest jednak to, że zdobywca Kryształowej Kuli z zeszłego sezonu może dopisać sobie 100 punktów do klasyfikacji generalnej. Dzięki temu podopieczny Wernera Schustera został liderem Pucharu Świata i w jutrzejszym konkursie zaprezentuje się w żółtym plastronie.

Tande nieco gorzej

Prawa występu z koszulką lidera nie będzie miał Daniel Andre Tande, który triumfował w Klingenthal. Norweg zajął dziś 6. miejsce przez co został spadł w klasyfikacji, lecz tylko o jedną pozycje. Tuż za nim widnieją dwa nazwiska. Na trzeciej lokacie ex aequo plasują się: Peter Prevc oraz Kenneth Gangnes. Obaj mają po 104 punkty.

Nie tylko Stoch

Już nie tylko Kamil Stoch ma na swoim koncie pucharowe punkty w tym sezonie. Do tego grona dołączył dziś Maciej Kot (18. miejsce), Stefan Hula (22. miejsce) i Klemens Murańka (23. miejsce). Lider naszej kadry zdołał wywalczyć 15. pozycję. Ta sama liczba widnieje przy jego nazwisku jeśli chodzi o klasyfikacje generalną. Dwukrotny Mistrz Olimpijski z Soczi zaliczył więc mały spadek w „generalce”.

Czołówka klasyfikacji generalnej PŚ

PozycjaNazwisko, imięPunktyStrata do lidera
1Freund Severin1600
2Tande Daniel Andre140-20
3Gangnes Kenneth104-56
3Prevc Peter104-56
5Kraft Stefan90-70
6Stjernen Andreas76-84
7Freitag Richard65-95
8Prevc Domen64-96
9Forfang Johann Andre51-109
9Wellinger Andreas51-109


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Michał Kardynał