Aktualności

PŚ: Gangnes wygrywa niedzielny konkurs w Lillehammer, Hula w „10”

Po sobotnich problemach związanych z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, niedzielna rywalizacja skoczków w Lillehammer przebiegła bardzo sprawnie. Triumfatorem drugiego dnia został reprezentant gospodarzy – Kenneth Gangnes, a w czołowej „10” zameldował się Stefan Hula. Pozostali Polacy nie punktowali. 

Gangnes najlepszy w niedzielę

Dzięki skokom na 98. i 99. metr (278,2 pkt.) Kenneth Gangnes został zwycięzcą niedzielnego konkursu na skoczni HS-100 w Lillehammer. Na 2. miejscu znalazł się Peter Prevc (96,5/100,5; 276,4 pkt.), a podium uzupełnił Johann Andre Forfang (96,5/99,5; 272,5 pkt.).

W czołowej szóstce sklasyfikowani zostali ponadto Roman Koudelka (96/102,5; 269,7 pkt.), Severin Freund (94/99,5; 269,1 pkt.) oraz Richard Freitag (95/95,5; 263,2 pkt.).

Stefan Hula, czyli jedyny polski akcent w serii finałowej, po skokach na 95m oraz 98,5m (258,1 pkt.) zajął ostatecznie 10. miejsce, co jest jego jednym z lepszych rezultatów w tym cyklu. Po raz ostatni w TOP 10 PŚ polski zawodnik był w sezonie 2010/11.

MiejsceNr startowyZawodnikOdległość IOdległość IIPkt.
165Gangnes, Kenneth98.099.0278.2
264Prevc, Peter96.5100.5276.4
358Forfang, Johann Andre96.599.5272.5
454Koudelka, Roman96.0102.5269.7
567Freund, Severin94.099.5269.1
661Freitag, Richard95.095.5263.2
759Wellinger, Andreas95.096.0261.2
851Hayboeck, Michael96.097.5260.7
946Janda, Jakub97.098.0260.6
1037Wank, Andreas94.0101.0258.1
1039Hula, Stefan95.098.5258.1
1260Prevc, Domen93.5100.0257.9
1366Tande, Daniel Andre90.0103.0257.3
1463Kraft, Stefan91.598.5255.9
1549Ammann, Simon95.0100.0254.3
1657Kasai, Noriaki92.599.0253.4
1745Takeuchi, Taku95.596.5252.6
1841Leyhe, Stephan94.097.5252.4
1923Hauer, Joachim99.593.0250.3
2050Schlierenzauer, Gregor94.094.0248.1
2143Hilde, Tom93.093.0247.8
2213Fettner, Manuel93.595.0246.9
2248Ito, Daiki95.094.5246.9
2456Kraus, Marinus93.595.5244.3
254Hlava, Lukas94.092.0240.2
2647Tepes, Jurij92.090.0239.7
2752Poppinger, Manuel90.094.5239.1
2840Hazetdinov, Ilmir94.090.0238.4
2933Sakuyama, Kento91.589.0233.4
3022Kranjec, Robert94.083.0221.9


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska

komentarzy

Dodaj komentarz