Aktualności

Zapowiedź piątku ze skokami: Willingen i Ga-Pa

Mimo tego, że 64. edycja Turnieju Czterech Skoczni zakończyła się w środę, to już w piątek czekają nas kolejne skoki. Tym razem zmagania będziemy obserwować w Willingen, gdzie zaplanowane są treningi i kwalifikacje w ramach Pucharu Świata. W innej części Niemiec odbędzie się odprawa techniczna przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen.

Puchar Świata w Willingen

Tory na skoczni Mühlenkopfschanze zostaną pierwszy raz przetarte około godziny 15:30, gdyż właśnie wtedy powinna rozpocząć się pierwsza seria treningowa. O 18:00 zawodnicy będą musieli nieco bardziej się postarać, gdyż czekają ich kwalifikacje do sobotniego konkursu. Zanim jednak wszystko to nastąpi, każda reprezentacja będzie musiała stawić się odprawie technicznej, która zaplanowana jest na 11:00. Przypomnijmy, iż o punkty Pucharu Świata powalczy pięciu Polaków: Jan Ziobro, Stefan Hula, Maciej Kot, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.

Program zawodów

Piątek, 08.01.2016

11:00 – odprawa techniczna

15:30 – oficjalny trening

18:00 – kwalifikacje

Puchar Kontynentalny w Garmisch-Partenkirchen

8 stycznia rozpocznie się teoretycznie Puchar Kontynentalny w Garmisch-Partenkirchen. Miejsce rozgrywanego niedawno konkursu z cyklu Turnieju Czterech Skoczni nie będzie użytkowane, lecz odbędzie się tylko odprawa techniczna. Zawody wraz z seriami treningowymi zaplanowane są na sobotę i niedzielę.

Program zawodów

Piątek, 08.01.2016

19:00 – odprawa techniczna

Relacje na żywo i wyniki będziecie mogli śledzić za pośrednictwem skoki24.pl.


O autorze

Michał Kardynał