Aktualności

PŚ Trondheim: Ito wygrywa kwalifikacje

Po dwóch seriach treningowych przyszła kolej na kwalifikacje do środowych zawodów PŚ w Trondheim. Padły one łupem Japończyka – Daiki Ito. Do konkursu awansowało sześciu Polaków.

Kwalifikacje dla Ito

Po skoku na odległość 135,5 metra (137,9 pkt.), Daiki Ito wygrał kwalifikacje do środowego konkursu Pucharu Świata w Trondheim. Na 2. miejscu, ze stratą 3,0 punktów do lidera, uplasował się Kamil Stoch (134,0m). Czołowa trójkę zamknął natomiast kolejny z Polaków – Dawid Kubacki (132,0m / 129,8 pkt.).

Tuż za czołową trójką znalazł się Anders Fannemel (131,0m / 128,9 pkt.). W czołowej ‚6’ znaleźli się ponadto Anze Lanisek (130,0m / 127,1 pkt.) i Andreas Wank (130,5m / 126,5 pkt.).

Komplet Polaków w konkursie

Do środowego konkursu PŚ awansowało sześciu biało-czerwonych. Pozostali Polacy zajęli kolejno miejsca: 16.  Stefan Hula (127,5m / 121,1 pkt.), 22. Andrzej Stękała (124,5m / 114,5 pkt.), 29. Bartłomiej Kłusek (122,0m / 105,7 pkt.), 39. Maciej Kot (117,5m / 101,1 pkt.).

Wyniki kwalifikacji:

MiejsceNr startowyKwalifikacjaZawodnikOdległośćPkt.
142QIto, Daiki135.5137.9
238QStoch, Kamil134.0134.9
324QKubacki, Dawid132.0129.8
447QFannemel, Anders131.0128.9
540QLanisek, Anze130.0127.1
639QWank, Andreas130.5126.5
745QKoudelka, Roman130.0126.0
841QHauer, Joachim130.0125.8
922QSiegel, David129.0124.7
1046QWellinger, Andreas129.0124.5
1137QFettner, Manuel130.0124.3
1244QStjernen, Andreas130.0124.2
1331QTakeuchi, Taku128.0123.3
1436QLeyhe, Stephan130.0123.1
1529QPoppinger, Manuel128.0123.0
1634QHula, Stefan127.5121.1
1743QAmmann, Simon129.0119.4
1814QHvala, Jaka126.0117.9
1919QKlimov, Evgeniy125.0116.8
2028QTepes, Jurij124.0115.6
2130QKranjec, Robert124.5115.0
2223QStekala, Andrzej124.5114.5
2315QGeiger, Karl124.5114.0
242QPograjc, Andraz124.5112.7
2425QKofler, Andreas123.0112.7
2612QKozisek, Cestmir120.5108.8
2732QDescombes Sevoie, Vincent122.5108.7
2821QSakuyama, Kento121.5108.1
299QKlusek, Bartlomiej122.0105.7
3017QBoyd-Clowes, Mackenzie121.5105.4
314QEgloff, Luca121.0104.5
327QTochimoto, Shohei118.5104.1
3213QIto, Kenshiro118.5104.1
3435QJanda, Jakub118.0103.9
356QAlexander, Nicholas119.0102.7
3627QHilde, Tom118.5102.5
3626QMatura, Jan117.5102.5
3818QHazetdinov, Ilmir119.0102.0
3933QKot, Maciej117.5101.1
4016QKornilov, Denis118.5100.3
4120NQLamy Chappuis, Ronan118.0100.1
421NQBickner, Kevin118.5100.0
435NQZhaparov, Marat117.097.5
443NQZhaparov, Radik110.584.9
458NQKim, Hyun-Ki108.581.8
4611NQNomme, Martti106.578.1
4710NQChoi, Heung-Chul105.075.0


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska

Dodaj komentarz