Aktualności

Sobota ze skokami w Lahti i Iron Mountain [program]

Przed nami kolejny emocjonujący dzień ze skokami narciarskimi. W sobotę 20 lutego zobaczymy najlepszych skoczków świata rywalizujących o zwycięstwo w konkursie drużynowym PŚ. Swoją szansę będą mieli także zawodnicy startujący w konkursie Pucharu Kontynentalnego.

Puchar Świata

Po zaciętym piątkowym konkursie w fińskim Lahti nadeszła pora na występ najlepszych skoczków świata w konkursie drużynowym. Na skoczni HS-130 zobaczymy 10 ekip, w tym oczywiście naszych reprezentantów. Łukasz Kruczek zdecydował o występie Andrzeja Stękały, Kamila Stocha, Klemensa Murańki oraz Stefana Huli. Faworytami z pewnością są norwescy skoczkowie, którzy skaczą równo i plasują się wysoko w konkursach indywidualnych. Powalczyć także mogą Niemcy, Austriacy czy Słoweńcy. Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowany jest na godzinę 16:30.

Sobota, 20.02.2016

15:30 – seria próbna

16:30 – konkurs drużynowy

Puchar Kontynentalny

Tym razem karuzela Pucharu Kontynentalnego zawita do Iron Mountain, gdzie skoczkowie sprawdzą się na skoczni HS-133. Już dziś odbędzie się jeden z dwóch planowanych konkursów. Wcześniej jednak skoczkowie wezmą udział w oficjalnym treningu. W rywalizacji zobaczymy pięciu biało-czerwonych: Aleksandra Zniszczoła, Krzysztofa Miętusa, Krzysztofa Bieguna, Jana Ziobrę oraz Bartłomieja Kłuska.

Sobota, 20.02.2016

18:00 – oficjalny trening

20:00 – konkurs indywidualny


 

O autorze

Paulina Kasjaniuk