Aktualności

PŚ Lahti: Hayboeck triumfuje z duża przewagą

Niedzielne zawody Pucharu Świata w Lahti wygrał Michael Hayboeck, który odniósł trzecie w karierze zwycięstwo. Tuż za Austriakiem uplasował się Karl Geiger oraz Taku Takeuchi. Niestety, po gorszym skoku w drugiej serii Dawid Kubacki stracił wysoką lokatę.

Konkurs dla Hayboecka

Nieco opóźniony niedzielny konkurs wygrał Michael Hayboeck. Austriak skoczył 98,5 m oraz 100 m (241,4 pkt.). Ze stratą 9,3 punktów do lidera 2. lokatę zajął Karl Geiger. Na najniższym stopniu podium stanął Taku Takeuchi (229,9 pkt.).

W czołowej „6” zawodów znaleźli się również: Roman Koudelka, Severin Freund oraz Andreas Wank.

Dobry występ Kubackiego

Niedzielny konkurs do udanych może zaliczyć z naszych reprezentantów jedynie Dawid Kubacki, który po pierwszej serii zajmował wysokie 4. miejsce, ostatecznie został sklasyfikowany na 11. lokacie. Skrócone wyniki Polaków:

11. Dawid Kubacki 95,5 m/ 93,5 m/ 223,4 pkt

28. Stefan Hula 90,5 m/ 83 m/ 180 pkt

30. Klemens Murańka 91 m/ 86,5 m/ 188,7 pkt

46. Piotr Żyła 82,5 m/ 83,7 pkt

Pełne wyniki

MiejsceNazwisko, imięNarodowośćSkok I (m)Skok II (m)Punkty
1Hayboeck, Michaelaut98.5100.0241.4
2Geiger, Karlger96.099.5232.2
3Takeuchi, Takujpn96.095.5229.9
4Koudelka, Romancze89.095.5228.6
5Freund, Severinger91.095.5225.8
6Wank, Andreasger94.097.5225.5
7Tande, Daniel Andrenor89.595.0224.7
8Kraft, Stefanaut90.594.5224.2
9Prevc, Peterslo89.095.5223.8
10Forfang, Johann Andrenor91.099.0223.7
11Kubacki, Dawidpol95.593.5223.4
12Leyhe, Stephanger92.598.0222.6
13Wellinger, Andreasger91.595.5222.1
14Janda, Jakubcze92.093.5221.7
15Prevc, Domenslo92.596.5221.5
16Kasai, Noriakijpn94.093.0220.4
17Ammann, Simonsui93.597.0218.4
18Eisenbichler, Markusger90.596.5216.5
19Tepes, Jurijslo90.595.5216.3
20Ito, Daikijpn92.093.5213.3
21Hlava, Lukascze92.592.5212.0
22Gangnes, Kennethnor89.591.0210.4
23Ito, Kenshirojpn92.089.5209.2
24Aschenwald, Philippaut96.588.5209.1
25Descombes Sevoie, Vincentfra93.090.0204.8
26Poppinger, Manuelaut89.089.0196.5
27Tochimoto, Shoheijpn90.084.5194.5
28Muranka, Klemenspol91.086.5188.7
29Freitag, Richardger89.580.0184.0
30Hula, Stefanpol90.583.0180.0

  • Źródło: informacja własna / fis-ski.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kacper Kolenda

komentarzy

Dodaj komentarz