Aktualności

LPK Kranj: Peter Prevc prowadzi na półmetku, Bartłomiej Kłusek siódmy

Końca dobiegła pierwsza seria konkursu z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego mającego miejsce w słoweńskim Kranju. Na półmetku prowadzi reprezentant gospodarzy, zwycięzca ostatniego Pucharu Świata, Peter Prevc, a najlepszy z Polaków, Bartłomiej Kłusek, zajmuje miejsce siódme.

Ciasno w czołówce

Zawodnicy nie odpuszczają od samego początku. Prowadzący Peter Prevc, który skokiem na odległość 115,5 metra zdobył 127,4 punktu, nad drugim w klasyfikacji Roberten Kranjcem ma jedynie 1,1 punktu przewagi. Trzecie miejsce zajmuje obecnie pochodzący z Kanady Mackenzie Boyd-Clowes i z wynikiem 124,5 punktu traci do Prevca jedynie 2,9 punktu. Zaraz za nimi plasują się Karl Geiger z Niemiec oraz Jaka Hvala ze Słowenii. Szóste miejsce należy do Andraza Pograjca ze Słowenii. Siódme miejsce zajmują ex aeqio Clemens Aigner oraz Bartłomiej Kłusek. Dziesiątkę dopełniają odpowiednio Amerykanin Kevin Bickner i Szwajcar Kilian Peier.

Polskie wyniki

Po pierwszej serii najlepszym z biało-czerwonych jest Bartłomiej Kłusek. Jego skok na odległość 112 metrów dał mu wynik 119,3 punktu i siódme miejsce. Kolejny reprezentant naszego kraju zajmuje 19. miejsce i jest to Jan Ziobro. Skok długi na równo 103. metry dał mu 110,9 punktu. 29. miejsce zajmuje Przemysław Kantyka, który na swoim koncie ma 101 metrowy skok oraz 106,2 punktu. 34. miejsce okupuje Aleksander Zniszczoł skokiem na odległość 100. metrów i wynikiem 104,4 punktu. 37. miejsce, 101 metrów oraz 103 punkty należą do Krzysztofa MiętusaKrzysztof Biegun wywalczył 38. miejsce i 102,4 punktu, skokiem na odległość 99,5 metra.

Wyniki po pierwszej serii konkursowej: 

MiejsceNr startowyZawodnikOdległośćPkt.
163PREVC, Peter115.5127.4
258KRANJEC, Robert110.0126.3
352BOYD-CLOWES, Mackenzie111.0124.5
457GEIGER, Karl109.0122.6
554HVALA, Jaka107.5121.4
636POGRAJC, Andraz108.0120.4
761AIGNER, Clemens106.5119.3
710KLUSEK, Bartlomiej112.0119.3
946BICKNER, Kevin110.5118.5
1048PEIER, Killian106.5116.9
1140PREVC, Domen105.0116.4
1232HLAVA, Lukas107.0115.2
1350BRESADOLA, Davide106.5114.8
1441BARTOL, Tilen107.5114.5
1551EISENBICHLER, Markus105.0112.6
1653COLLOREDO, Sebastian106.0112.5
1744WOHLGENANNT, Ulrich105.0111.7
1759POLASEK, Viktor105.5111.7
1960ZIOBRO, Jan103.0110.9
2055HAMANN, Martin104.5110.4
2162JUSTIN, Rok103.0109.2
2219STEINER, Maximilian103.0109.1
2342BIRCHLER, Tobias106.5108.9
2420FUCHS, Tim105.0108.8
2556NAGLIC, Tomaz102.0107.7
2643LANISEK, Anze100.0107.0
2712TOLLINGER, Elias102.0106.8
281KUS, Jan104.5106.6
2937KANTYKA, Przemyslaw101.0106.2
3049PUNGERTAR, Matjaz101.0106.1
3014GLASDER, Michael104.5106.1
3227STURSA, Vojtech102.0105.4
336KOFLER, Andreas104.0105.0
3435ZNISZCZOL, Aleksander100.0104.4
358HUBER, Daniel103.0103.7
3617LARSON, Casey101.5103.1
3718MIETUS, Krzysztof100.0103.0
3847JELAR, Ziga101.0102.4
3829BIEGUN, Krzysztof99.5102.4
4038ZUPANCIC, Miran100.0102.3
4139JANDA, Jakub96.5101.6
4245QUECK, Danny100.5101.4
4324CHOI, Heung-chul100.099.8
4434WINTER, Paul100.099.7
455DESCHWANDEN, Gregor100.099.1
469HEINRICH, Tim100.096.4
473KYTOESAHO, Niko98.096.0
4825VARESCO, Daniele99.092.5
4923WESTERHEIM, Oscar P97.090.9
5015NOUSIAINEN, Eetu95.090.3
5121ALAMOMMO, Andreas92.589.6
522KIM, Hyun-ki97.089.0
5322KALINICHENKO, Vitaliy91.584.1
5413ALTENBURGER, Florian91.582.7
5431MADSEN, Joergen92.082.7
5630ZHAPAROV, Marat86.577.9
5728CONTAMINE, Mathis88.575.2
5811REVILLIOD BLANCHARD, Noelig87.072.6
5916ROCH DUPLAND, Thomas83.567.2
607PASICHNYK, Stepan84.566.8
DSQ26TKACHENKO, Sergey91.584.7
DSQ33MARUSIAK, Yevhen92.081.9
DSQ4SOKOLENKO, Konstantin87.578.5


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Angelika Uchacz

Dodaj komentarz