Aktualności

Daiki Ito i Sara Takanashi triumfują w Pucharze NHK

Daiki Ito oraz Sara Takanashi okazali się najlepsi podczas zmagań o Puchar NHK w Sapporo. Oboje wręcz zdeklasowali swych rodaków przy iście zimowej aurze.

Zimowe warunki

W miniony weekend pogoda w Japonii była typowo zimowa, bowiem tamtejsi mieszkańcy musieli już zmagać się z minusowymi temperaturami i padającym śniegiem. Do tego doszedł jeszcze silny wiatr, co spowodowało, że zawody, które pierwotnie miały mieć miejsce w sobotę, odbyły się dzień później. Pogoda w Kraju Kwitnącej Wiśni na najbliższe dni ma być jednak bardziej łagodna, a więc letnim mistrzostwom kraju, które zaplanowane są na przyszły weekend w Hakubie, raczej nie będzie towarzyszył już śnieg.

Triumf Daiki Ito

W konkursie mężczyzn najdalej latał Daiki Ito (135 m, 137,5 m) i to on wygrał uzyskując 293 pkt. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi (264.3 pkt) po skokach na 131 m i 127,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął ubiegłoroczny zwycięzca LGP, a mianowicie Kento Sakuyama (123,5 m, 127 m; 248.9 pkt).

Tuż za podium znaleźli się Yukiya Sato i Junshiro Kobayashi. Szóstą lokatę ex aequo zajęli Noriaki Kasai i Taku Takeuchi, zdobywając 236 pkt. Japoński weteran skoków narciarskich popsuł swoją pierwszą próbę skacząc tylko 118 m, lecz poprawił ten wynik w drugiej serii o 9 metrów, podobnie jak Takeuchi, który najpierw uzyskał 113 m, by kilkanaście minut później skoczyć 19 metrów dalej.

Wyniki konkursu mężczyzn

Deklasacja Sary Takanashi

Wśród pań obyło się bez zaskoczeń. Z ogromną przewagą zwyciężyła Sara Takanashi. 20-latka odleciała na 134 metr, a druga jej próba okazała się być o 4 metry krótsza. Łącznie dało jej to 268.7 pkt, a więc o 68.6 pkt więcej od drugiej Yuki Ito (120,5 m, 106,5 m). Na 3. pozycji uplasowała się Yuka Seto (103 m, 97,5 m) z łączną notą 146.9 pkt

Wyniki konkursu kobiet


  • Źródło: age.ne.jp
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Michał Kardynał