Aktualności

Stanisław Biela triumfuje w mistrzostwach TZN

42

Rozgrywane na Wielkiej Krokwi w Zakopanem mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego padły łupem Stanisława Bieli. Na podium znaleźli się jeszcze Bartłomiej Kłusek oraz Damian Skupień.

Wygrana Bieli

Biela był liderem rywalizacji na jej półmetku, dzięki lądowaniu na 132. metrze. W drugiej serii reprezentant UKS Sołtysianie Stare Bystre skoczył metr krócej względem pierwszej próby i zdobył łącznie 261,4 pkt.

Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kłusek (256 pkt). Podopieczny Roberta Matei oddał dwa skoki na odległość 131 i 129 metrów. Na najniższym stopniu podium dość niespodziewanie znalazł się 18-letni Damian Skupień. Syn Wojciecha po skoku na 131,5 m na półmetku konkursu zajmował 2. miejsce. Damian Skupień kilkanaście minut później odnotował nieco gorszy wynik (126 m), lecz pozwoliło mu to stanąć na najniższym stopniu podium.

Pozostałe lokaty

Tuż za najlepszą trójką znaleźli się Dominik Kastelik (127 m, 129 m; 248.8 pkt) i Przemysław Kantyka (127 m, 129 m; 247.3 pkt).

Czołową dziesiątkę  uzupełnili: Dawid Jarząbek, Krzysztof Leja, Bartłomiej Czyż, Jakub Kot i Andrzej Stękała, który mógł być trochę wyżej w klasyfikacji, gdyby nie upadek w I serii. Reprezentant AZS’u Zakopane przy lądowaniu za bardzo wychylił się do przodu, przez co stracił równowagę. Skoczek nie podnosił się przez jakiś czas, a zeskok opuścił przy pomocy służb medycznych. Mimo tego zawodnik zdołał dokończyć rywalizację i pojawił się na Wielkiej Krokwi w finałowym skoku. 

W mistrzostwach wzięło udział 33 zawodników, pięciu z nich było z Ukrainy, a jeden z Czech. Konkurs został przeprowadzony z belki o numerze 19.

Pełne wyniki

Fotorelacja będzie dostępna już wkrótce. 


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Michał Kardynał

O autorze

Michał Kardynał