Aktualności

PŚ Lillehammer: Deklasacja Kathariny Althaus

Katharina Althaus wygrywa finał Lillehammer Triple. Niemka wygrała po skokach na odległość 138,5 i 139,5 m, a jej przewaga nad drugą zawodniczką wyniosła aż 23,9 pkt.

Fenomenalna Althaus

To już drugie zwycięstwo w tym sezonie Kathariny Althaus. Niemka nie miała sobie dziś równych, skoki na odległość 138,5 i 139,5 m zagwarantowały zawodniczce wygraną, dzięki czemu z dorobkiem 280 pkt. zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań. 

Ponownie na drugim stopniu podium znalazła się Maren Lundby, która do triumfatorki finałowego konkursu Lillehammer Triple straciła 23,9 pkt. Podium zamknęła Sara Takanashi (137 m, 136 m / 275,8 pkt.).

Na czwartym miejscu sklasyfikowana została skoczkini z Rosji – Irina Avvakumova. Piąta była Yuki Ito, 6. Carina Vogt, 7. Svenja Wuerth, 8. Ursa Bogataj, a Lara Malsiner z Włoch była dziewiąta. 

Najlepszą „10” niedzielnego konkursu zamknęła Lea Lemare. 

Kolejny przystanek – Hinterzarten

Następne zawody z cyklu PŚ odbędą się w niemieckim Hinterzarten, gdzie skoczkinie powalczą o cenne pucharowe punkty do klasyfikacji generalnej. Na Rothaus-Schanze odbędzie się zarówno konkurs indywidualny, jak i drużynowy.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: PZN

O autorze

Paulina Kukurenda