Aktualności

Matjaz Pungertar zakończył karierę

Słoweniec Matjaz Pungertar pod koniec zeszłego roku podjął decyzję o zakończeniu kariery w skokach narciarskich.

 

Koniec kariery

Matjaz Pungertar zakończył karierę pod koniec 2017 roku. 27-letni Słoweniec podjął decyzję tuż po słoweńskich mistrzostwach narodowych, które odbyły się przed świętami Bożego Narodzenia.

Decyzja o zakończeniu kariery sportowej od dłuższego czasu się przedłużała. Z różnych powodów nie byłem w stanie osiągnąć pożądanych rezultatów w ostatnich latach.” – powiedział zawodnik klubu SSK Menges. 

Wpadłem w błędne koło, z którego nie byłem w stanie uciec, mimo że zrobiłem wszystko, co mogłem” – wyznał Słoweniec, który borykał się z urazami pleców i kostki.

Jego debiut w Pucharze Świata miał miejsce w 2011 roku. W sezonie 2014/2015 wywalczył szóste miejsce w Niżnym Tagile i jest to jego najlepszy rezultat. Wygrał zawody Letniego Grand Prix w Ałmatach i reprezentował Słowenię na Mistrzostwach Świata FIS w 2013 i 2015 roku.

Plany na przyszłość 

Słoweniec mimo zakończenia kariery jako skoczek narciarski, ma już określony plan na przyszłość. Matjaz Pungertar chce pracować jako fotograf ślubny i dziecięcy, tuż po narodzinach jego dziecka w marcu.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda