Aktualności

Skoczkowie chorążami na ceremonii otwarcia igrzysk

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu 2018 odbędzie się 9 lutego o godzinie 12:00 czasu polskiego. Zaszczyt bycia chorążami otrzymało dwóch weteranów skoków narciarskich. Flagę reprezentacji Finlandii poniesie Janne Ahonen, zaś Japonii dobrze znany Noriaki Kasai.

 

Janne Ahonen

Dla fińskiego weterana skoków narciarskich będą to już siódme igrzyska olimpijskie. Fin dwukrotnie był o krok od zdobycia cennego medalu, bowiem w 1998 i 2010 roku zajął czwarte miejsce.

Pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni Janne Ahonen poniesie flagę swojego kraju podczas piątkowej ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w koreańskim Pjongczangu. Dwadzieścia lat temu w Nagano reprezentanta Finlandii spotkał taki sam zaszczyt. 

Noriaki Kasai

Japończyk przeszedł do historii startów w igrzyskach olimpijskich jako najstarszy sportowiec. Po srebrnym medalu wywalczonym w Soczi, Noriaki Kasai mierzy w medal z najcenniejszego kruszcu, jednak nim powalczy w sobotnim konkursie na skoczni normalnej, weźmie on udział w ceremonii otwarcia i tam będzie pełnić rolę chorążego Japonii.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda