Aktualności

Złoty sezon Kamila Stocha! [klasyfikacje generalne]

To był zdecydowanie najlepszy sezon w wykonaniu Kamila Stocha. Polak zdobył wszystko co się dało, z wyjątkiem Małej Kryształowej Kuli w lotach.

Polak z Kryształową Kulą

Kamil Stoch wywalczył drugą Kryształową Kulę w karierze. Ostatni raz odbierał nagrodę w sezonie 2013/2014. Reprezentant Polski na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy wygrał dziewięć konkursów Pucharu Świata, mini cykl Willingen Five i Planica 7, Raw Air, 66. Turniej Czterech Skoczni oraz konkurs na skoczni dużej na IO w Pjongczangu. Polak ponadto ma na koncie srebrny medal mistrzostw świata w lotach.

Drugie miejsce w PŚ zajął Richard Freitag, który z Polakiem przegrał o 373 punkty. Pucharowe podium zamknął Daniel Andre Tande (985 pkt.).

Stefan Kraft ukończył sezon na 4. lokacie (881 pkt.), piąty był Robert Johansson (840 pkt.), szósty Andreas Wellinger (828 pkt.), siódmy Johann Andre Forfang (821 pkt.), a na ósmym miejscu uplasował się Andreas Stjernen (665 pkt.).

Wysokie dziewiąte miejsce zajął Dawid Kubacki (633 pkt.), a czołową dziesiątkę zamknął Markus Eisenbichler (597 pkt.).

Pozostałe miejsca Polaków: 13. Stefan Hula (431 pkt.), 16. Piotr Żyła (403 pkt.), 21. Maciej Kot (261 pkt.), 36. Jakub Wolny (73 pkt.) i 73. Tomasz Pilch (1 pkt.).

Stjernen najlepszym lotnikiem

Reprezentant Norwegii kilka dni temu ogłosił chęć zakończenia sportowej kariery, mimo wszystko na koniec sezonu wywalczył Małą Kryształową Kulę w lotach, pokonując o siedem punktów Kamila Stocha i Roberta Johanssona.

Deklasacja Norwegów – Puchar Narodów

Norwegowie nie mieli sobie równych w konkursach drużynowych, co przełożyło się na końcowy triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Podopieczni Alexandra Stoeckla okazali się być lepsi od Niemców o 1173 pkt. oraz o 1354 pkt. od Polaków.

• Źródło: informacja własna / FIS