Aktualności

Złoty sezon Kamila Stocha! [klasyfikacje generalne]

To był zdecydowanie najlepszy sezon w wykonaniu Kamila Stocha. Polak zdobył wszystko co się dało, z wyjątkiem Małej Kryształowej Kuli w lotach.

Polak z Kryształową Kulą

Kamil Stoch wywalczył drugą Kryształową Kulę w karierze. Ostatni raz odbierał nagrodę w sezonie 2013/2014. Reprezentant Polski na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy wygrał dziewięć konkursów Pucharu Świata, mini cykl Willingen Five i Planica 7, Raw Air, 66. Turniej Czterech Skoczni oraz konkurs na skoczni dużej podczas ZIO w Pjongczangu. Polak ponadto ma na koncie srebrny medal mistrzostw świata w lotach.

Drugie miejsce w PŚ zajął Richard Freitag, który z Polakiem przegrał o 373 punkty. Pucharowe podium zamknął Daniel-André Tande (985 pkt.).

Stefan Kraft ukończył sezon na 4. lokacie (881 pkt.), piąty był Robert Johansson (840 pkt.), szósty Andreas Wellinger (828 pkt.), siódmy Johann Andre Forfang (821 pkt.), a na ósmym miejscu uplasował się Andreas Stjernen (665 pkt.).

Wysokie dziewiąte miejsce zajął Dawid Kubacki (633 pkt.), a czołową dziesiątkę zamknął Markus Eisenbichler (597 pkt.).

Pozostałe miejsca Polaków: 13. Stefan Hula (431 pkt.), 16. Piotr Żyła (403 pkt.), 21. Maciej Kot (261 pkt.), 36. Jakub Wolny (73 pkt.) i 73. Tomasz Pilch (1 pkt.).

Stjernen najlepszym lotnikiem

Reprezentant Norwegii kilka dni temu ogłosił chęć zakończenia sportowej kariery; mimo wszystko na koniec sezonu wywalczył Małą Kryształową Kulę w lotach, pokonując o siedem punktów Kamila Stocha i Roberta Johanssona.

Deklasacja Norwegów – Puchar Narodów

Norwegowie nie mieli sobie równych w konkursach drużynowych, co przełożyło się na końcowy triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Podopieczni Alexandra Stoeckla okazali się być lepsi od Niemców o 1173 pkt. oraz o 1354 pkt. od Polaków.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Paulina Kukurenda