Aktualności

LGP Hakuba: Ponowny triumf Kobayashiego, Stękała w 30-tce

Sobotni konkurs z cyklu Letniej Grand Prix w Hakubie wygrał, podobnie jak dzień wcześniej Ryoyu Kobayashi. W porównaniu do wczorajszych zmagań, punkty zdobył jeden reprezentant Polski – Andrzej Stękała. Dzisiaj wystartowało 34 skoczków.

 

I seria

Po pierwszej serii zdecydowanie prowadził zwycięzca zawodów piątkowych, Japończyk Ryoyu Kobayashi. Po skoku na 134,5 metra miał aż 15,7 pkt przewagi nad drugim Kanadyjczykiem, Mackenzie Boyd-Clowsem (128 m) i 15,8 pkt nad swoim rodakiem, Daiki Ito (125,5 m).

Jedynym Polakiem, który awansował do serii finałowej, był Andrzej Stękała. Skoczył 107,5 metra, co dało mu 30. miejsce, ostatnie premiowane awansem. Nasz drugi reprezentant, Krzysztof Biegun zajął ostatecznie 33. pozycję (103 m).

Oprócz Krzysztofa Bieguna do II serii nie awansowali: Kazachowie Sergey Tkachenko, Sabirzhan Muminov i Estończyk Martti Nomme.

Dyskwalifikacji uległ Norweg Thomas Aasen Markeng.

II seria

Ryoyu Kobayashi skoczył 131,5 metra i utrzymał przewagę z I serii. Podium uzupełnili: Rosjanin Evgeniy Klimov (131,5 m) – został nowym liderem Letniej Grand Prix i Austriak Daniel Huber (133 m – najdalszy skok w II serii).

Andrzej Stękała po skoku na 100 metrów, oddanym w niekorzystnych warunkach, przesunął się o 2 lokaty i zajął 28. pozycję.

Kolejne zawody z cyklu Letniej Grand Prix odbędą się w dniach 8-9 września w rosyjskim Czajkowskim. W sobotę 8 września odbędzie się konkurs drużyn mieszanych, zaś dzień później – w niedzielę 9 września – konkurs indywidualny.


  • Źródło: informacja własna / berkutschi.com
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Radosław Matyjakowski

Dodaj komentarz