Aktualności

Polacy przywieźli worek medali z Bad Freienwalde!

W sobotę (3 listopada) w niemieckiej miejscowości Bad Freienwalde odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody na igielicie. Konkurs miał rangę międzynarodową – oprócz reprezentantów Niemiec, na skoczni walczyli Litwini oraz Polacy. To właśnie ci ostatni spisali się na medal, a dokładnie na trzydzieści trzy medale!

Tradycją już stało się, iż w pierwszy weekend listopada młodzi adepci skoków narciarskich z Niemiec i Polski przyjeżdżają na zawody do Bad Freienwalde. Rywalizacja toczyła się na czterech skoczniach w kilku kategoriach wiekowych. Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku nasi reprezentanci stawali wielokrotnie na podium! W sumie Polacy wrócili do kraju z trzydziestoma trzema medalami! Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

Swoją obecnością zawody uświetnił Helmut Recknagel – były niemiecki skoczek narciarski, złoty medalista olimpijski z 1960 roku, trzykrotny medalista mistrzostw świata. Recknagel, obok Hannawalda oraz Stocha, wygrał z rzędu pięć konkursów Turnieju Czterech Skoczni.

Zapraszamy do naszej Galerii, gdzie znajdują się zdjęcia z tych zawodów!


Źródło: informacja własna

Foto: Dagmara Jeziorna i Kacper Kolenda

O autorze

Kacper Kolenda