Aktualności

PŚ Oberstdorf 2019: Kobayashi liderem po pierwszej serii, Żyła tuż za nim

Ryōyū Kobayashi prowadzi po pierwszej serii Pucharu Świata w Oberstdorfie. Piotr Żyła zajmuje drugie miejsce. Jeszcze jeden Polak w czołowej dziesiątce. Wszyscy biało-czerwoni awansowali do drugiej serii.

PODIUM NA PÓŁMETKU KONKURSU

Japończyk Ryōyū Kobayashi przypomniał sobie początek sezonu i szereg zwycięstw. Po skoku na odległość 224 m wygrywa o cztery punkty z Piotrem Żyłą. Wiewiór z Wisły po bardzo dobrej próbie na 218,5 m ma szanse na kolejne podium w sezonie. Czołową trójkę uzupełnia Niemiec Markus Eisenbichler, który, skacząc o metr dalej od Polaka, przegrywa z nim o 1,4 pkt.

CZOŁOWA DZIESIĄTKA

Tuż za podium po pierwszej serii znajduje się Austriak Philipp Aschenwald (216 m). Piąte miejsce zajmuje jego rodak, Stefan Kraft (213 m). Wyprzedza on wczorajszego triumfatora, Timiego Zajca (213,5 m). Na siódmym miejscu jest Robert Johansson (211,5 m ), natomiast na ósmym Michael Hayböck (214 m). Dziewiąte miejsce należy do Yukiya Satō (211,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełnia Kamil Stoch po skoku na odległość 207 m.

RESZTA POLAKÓW GORZEJ NIŻ WCZORAJ

Tak jak wczoraj, tak i dzisiaj w konkursie pojawiło się czterech biało-czerwonych. Oprócz Piotra Żyły i Kamila Stocha, na belce zasiedli jeszcze Jakub Wolny oraz Dawid Kubacki.  Kuba, który wczoraj poprawił swój rekord życiowy, dzisiaj skoczył „przyzwoicie” – 201,5 m – i zajmuje 21. miejsce po pierwszej serii.  Dawid Kubacki – drugi we wczorajszym konkursie – niestety dzisiaj nie złapał dobrego noszenia i skoczył „zaledwie” 199 m, co daje mu obecnie „dopiero” 25. pozycję.


  • foto: Maja Gara
  • źródło: fis-ski.com

O autorze

Marysia Chenczke