Aktualności

Noriaki Kasai zamierza skakać do 2026 roku

W mediach pojawiła się bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów Japończyka. 42-letni Noriaki Kasai oficjalnie potwierdził, że nie zamierza w najbliższym czasie kończyć sportowej kariery, a planuje skakać nawet do… 2026 roku.

W mediach pojawiła się bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów Japończyka. 42-letni Noriaki Kasai oficjalnie potwierdził, że nie zamierza w najbliższym czasie kończyć sportowej kariery, a planuje skakać nawet do… 2026 roku.

Japońska determinacja

Japoński weteran skoków narciarskich – Noriaki Kasai, ani myśli o zakończeniu swojej kariery. Podczas gali z okazji 90-lecia Japońskiego Związku Narciarskiego, nie tylko potwierdził swoją chęć występu podczas ZIO w 2018 roku, które odbędą się południowokoreańskim Pyeongchang, ale również zapowiedział, że chciałby wystąpić w kolejnej edycji tej imprezy. „Moim obecnym celem jest złoty medal podczas ZIO w Pyeongchang i chciałbym to osiągnąć na oczach mojej rodziny. Kiedy skończyłem 40 lat, to zamierzałem zakończyć karierę w momencie osiągnięcia 50tki. Jednak teraz, kiedy moje rodzinne miasto – Sapporo, kandyduje do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku, nie warto się poddawać, choć wtedy będę miał blisko 54 lata”.

Wielkie cele na najbliższy sezon

Szósty zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ w minionym sezonie zimowym, za cal nie stawia sobie jedynie ZIO w 2018, ale myśli również o tej bliższej przyszłości związanej z pucharową rywalizacją. „W najbliższym sezonie chciałbym pobić swój własny rekord najstarszego zwycięzcy Pucharu Świata, ale ponadto chciałbym wygrać w klasyfikacji generalnej cyklu. Ostatniej zimy oddawałem dobre skoki w zawodach, w których brałem udział. Gdybym jednak nie opuścił czterech konkursów, to wówczas mógłbym osiągnąć lepszy wynik”.

Treningi to podstawa

Pomimo wielu lat spędzonych na skoczni jako czynny zawodnik, Japończykowi nie brakuje motywacji do dążenia do postawionych sobie celów. „Przez miniony rok, który upłynął od igrzysk w Soczi miałem wiele ofert z programów talk-show. Byłem bardzo zajęty, ale nie przeszkodziło mi to w treningach. Po prostu kocham trenować”.

Wspólna walka o ZIO 2026

Jest tylko jedna rzecz, która może powstrzymać blisko 43-latka od skakania przez kolejną dekadę – mianowicie nie wybranie Sapporo na organizatora ZIO w 2026 roku. „Wtedy przejdę na emeryturę w wieku 50 lat. Jednak poprzez osiąganie dobrych wyników w rywalizacji międzynarodowej, a jednocześnie podkreślając fakt, że pochodzę właśnie z Sapporo, chciałbym pomóc swojemu miastu w rywalizacji o organizację ZIO w 2026”.

Foto: Kacper Kolenda

Źródło: berkutschi.com / japantimes.co.jp

O autorze

Katarzyna Służewska