Aktualności Poradniki

LGP Wisła 2018: niezbędnik kibica skoków

Autor Skoki24.pl

Skoki narciarskie po zakończeniu kariery przez Adama Małysza na dobre zagościły w rodzinnym mieście naszego mistrza. Wybudowana skocznia w Wiśle Malince co roku przyciąga kibiców oraz najlepszych zawodników z całego świata. Odbywają się tutaj zawody Letniej Grand Prix i Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Z tej strony dowiesz się:

 • jak kupić bilety na skoki w Wiśle?
 • ile kosztują wejściówki i kto może liczyć na zniżki?
 • jak najlepiej szukać noclegu?
 • gdzie spać? (w centrum czy blisko skoczni?)
 • ile kosztuje parking pod skocznią w Wiśle?
 • jak dojechać pod skocznię, żeby nie stać potem w korkach?
 • co ciekawego zobaczyć w okolicy?

Jeśli na skoki jedziesz pierwszy raz, masz do nas pytania lub wątpliwości co do biletów, noclegów, transportu na miejscu lub czegokolwiek innego – pisz śmiało na naszym Facebooku lub na e-mail: redakcja@skoki24.pl 🙂 Odpowiemy na każdą wiadomość.

Niżej w tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną listę pomocnych stron, adresów, numerów telefonów, które mogą przydać się podczas planowania (lub w trakcie) wyjazdu. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić bilety, albo skończyły Ci się pomysły na znalezienie taniego noclegu, zajrzyj tam koniecznie. 🙂

Bilety na LGP Wisła 2018

W tym roku organizatorzy Letniego Grand Prix w Wiśle ruszyli ze sprzedażą biletów na skoki już w połowie kwietnia. Dokładnie kilka minut po północy 15 kwietnia (niedziela) można było nabyć pierwsze wejściówki. Patrząc na system kupbilet.pl i czytając informacje na facebookowych grupach, można było odnieść wrażenie, że chętnych nie brakuje.

A warto się spieszyć z dwóch powodów. Po pierwsze, zgodnie z informacjami podanymi przez organizatorów, od początku czerwca ceny biletów wzrosną. Po drugie, najlepsze miejsca co roku rozchodzą się jak świeże bułeczki. Choć, które miejsca są najlepsze, to zawsze temat dyskusyjny, ale o tym w dalszej części tego wpisu.

Po dwóch tygodniach sprzedaży jest jeszcze sporo wolnych miejsc na sektory stojące: A8 i A7. Z cudem natomiast graniczy zakup wejściówki na trybuny siedzące, oznaczone numerami A1, A2, A3, A4, A5 i A6.

Sektory na skoczni w Wiśle

Sektory na skoczni w Wiśle

Bilety na sektory A8 i A7 kosztują do końca maja 35 zł na jeden dzień zawodów lub 50 zł w przypadku zakupu karnetu na dwa konkursowe dni skoków. Osobno trzeba dokupić jeszcze wejściówkę na kwalifikacje, która kosztuje 10 zł. Nieco zaoszczędzić można na zakupie biletów rodzinnych (2+1 lub 2+2). Przypominamy, że wszystkie pomocne linki, adresy i numery telefonów znajdziesz na samym dole tego artykułu.

Przydatne linki – zakup biletów:

Sprzedaż grupowa: Paweł Witczak – tel. 664463011, e-mail: pawel.witczak@pzn.pl

Noclegi na skoki w Wiśle

Kolejną ważną kwestią podczas planowania wyjazdów na skoki jest znalezienie dobrego i taniego noclegu. W przypadku Letniego Grand Prix w Wiśle możemy udzielić Wam kilku rad:

–> Nie czekaj z rezerwacją noclegu do ostatniej chwili. Wisła jest piękną, lecz niezbyt dużą miejscowością. Znalezienie dobrego miejsca na kilka dni przed zawodami nie jest zadaniem prostym. Chyba, że lubimy spać na łonie natury. 😉

–> Pod uwagę warto brać nie tylko nocleg w pobliżu skoczni, ale też (a może przede wszystkim) te ośrodki, które są zlokalizowane w centrum Wisły. Sama skocznia jest co prawda oddalona od centrum ok. 6 km, ale dojazd jest możliwy specjalnymi autobusami dla kibiców.

Nocleg w centrum Wisły:

+ dość duży wybór ośrodków

+ spora szansa znalezienia czegoś w przystępnej cenie

+ bliskość sklepów, restauracji, itp.

utrudniony dojazd na skocznię oraz powrót z niej po zawodach (zatłoczone autobusy, korki)

Nocleg w pobliżu skoczni:

+ brak kłopotów z korkami, parkingami i zatłoczonymi autobusami

mniejsza ilość miejsc

(najczęściej) wyższe ceny

Każdy z nas ma inne wymagania co do samego noclegu, dlatego ciężko jednoznacznie powiedzieć, która lokalizacja jest lepsza. Jeśli nie możecie się zdecydować, zachęcamy do porównania ofert noclegowych w serwisie booking.com. Nic nas to nie kosztuje, a możemy dzięki temu zyskać rozeznanie, gdzie aktualnie są jeszcze dostępne miejsca i ile będziemy musieli zapłacić za cały nocleg w czasie LGP.

Noclegi, w których są jeszcze wolne miejsca (stan na 01.05. 2018 na podstawie danych z serwisu booking.com):

Wyszukiwarka noclegów >>> (na 01.05. 2018 – 224 miejsca noclegowe)

Program zawodów

Szczegółowy program skoków w Wiśle z dokładnymi godzinami nie jest jeszcze znany. Najprawdopodobniej zawody odbędą się w godzinach popołudniowo-wieczornych.

20.07. 2018 – treningi i kwalifikacje

21.07. 2018 – konkurs drużynowy

22.07. 2018 – konkurs indywidualny

Trybuny na skoczni w Wiśle czekają na kibiców

Trybuny na skoczni w Wiśle czekają na kibiców, fot. Alicja Kosman / PZN

Jak dojechać pod skocznię?

Jeśli zdecydujemy się na nocleg w centrum Wisły, musimy liczyć się z tym, że bez transportu samochodem lub autobusem raczej się nie obejdzie. Piesza wycieczka jest co prawda możliwa, ale musimy liczyć się z tym, że zajmie nam ona ok. godziny w jedną stronę.

Dojazd samochodem bez korków zajmuje ok. 5 minut, ale w dniu zawodów lepiej przeznaczyć na to nieco dłuższą chwilę. 😉 Pod samą skocznią mamy do dyspozycji płatne parkingi. Jadąc od strony centrum Wisły, miejsca parkingowe są droższe (ok. 30-40 zł), ale później możemy szybciej wrócić do miasta. Stając za skocznią w stronę Szczyrku zapłacimy mniej (ok. 20 zł), natomiast musimy się liczyć z ciut dłuższym powrotem. Niezłą opcją jest też skorzystanie z miejsc, które udostępniają mieszkańcy Wisły na swoich prywatnych posesjach ok. 1-2 km od skoczni. Nie powinniśmy wtedy zapłacić więcej niż 20 zł, korkujące się miejsce pokonamy pieszo i szybko dostaniemy się na skocznię oraz wrócimy z niej po zawodach. 🙂

Jeśli z kolei planujemy dojazd na skocznię autobusem, warto przybyć na przystanek w centrum Wisły (na ul. Olimpijskiej) ładnych parę minut przed planowanym odjazdem. W autobusach najczęściej jest dość tłoczno, ale można już przed zawodami poczuć gorącą atmosferę tworzoną przez biało-czerwonych kibiców. 😉 Szczegółowy rozkład jazdy autobusów w czasie LGP Wisła 2018 nie został jeszcze opublikowany. Gdy tylko się ukaże, na pewno go tutaj wstawimy. O wszystkich aktualnościach związanych z Letnim Grand Prix w Wiśle będziemy informować też na naszym Facebooku.

Wszyscy skoczkowie mogą liczyć na wspaniały doping

Wszyscy skoczkowie mogą liczyć na wspaniały doping, fot. Kacper Kolenda

Porady dla kibiców

Przed wyjściem z hotelu na skocznię, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą nam dobrze się bawić. 🙂

 1. Wygodne buty – to podstawa, jeśli nie chcemy wrócić do pokoju z obtarciami czy odciskami. Polecamy sprawdzone obuwie, które będzie lekkie, a jednocześnie nie przemoknie po wejściu w pierwszą kałużę.
 2. Coś na słońce, deszcz i chłód – pamiętajmy, że góry rządzą się swoimi prawami. Nawet jeśli w południe będzie upalna i słoneczna pogoda, nie oznacza to, że wieczorem nie zacznie padać. Z własnego doświadczenia wiemy też, że po zachodzie słońca w pobliżu skoczni robi się naprawdę chłodno.
 3. Biało-czerwone barwy i dobry humor! 🙂

Więcej o tym, co warto zabrać do Wisły, a czego nie zabierać, możecie przeczytać <<<TUTAJ>>>. Pamiętajmy, że na liście przedmiotów zakazanych znajdują się na przykład flagi z drewnianymi kijkami (dozwolone są wyłącznie plastikowe).

Coś dla kolekcjonerów autografów

Jeśli na skokach w Wiśle chcecie powiększyć swoją kolekcję autografów, najlepiej kupić bilet na sektor A3, A4 lub A8. O zdobycie autografu najłatwiej jest w pierwszym dniu rywalizacji (piątek), kiedy to zawodnicy biorą udział w oficjalnych treningach i kwalifikacjach. Po pierwsze, jest wtedy mniej kibiców na trybunach, a po drugie skoczkowie przygotowują się dopiero do najważniejszych skoków w trakcie tego weekendu. Więcej porad dla kolekcjonerów znajdziecie <<<TUTAJ>>>.

Jeśli macie do nas pytania dotyczące zawodów Letniego Grand Prix w Wiśle – piszcie śmiało: na Facebooku lub na adres redakcja@skoki24.pl 🙂

Fot. główne: Jerzy Kleszcz / PZN

O autorze

Skoki24.pl

Portal o skokach narciarskich.

komentarzy

 • Коль скоро из-вслед за нехватки денег недопустимо купить хозтовар ровно по совершенной цены, реализуйте воля в BlackFriday.
  Текущий «мрачный» день уже давнехонько
  стал одну изо наизлюбленных событий для шопоголиков.
  В Блэк Фрайдейв Киеве можно приобрести товары с невероятными скидками,
  достающими 90%. Ознакомьтесь, чисто приготовиться к дальнейшему мероприятию,
  для шоппинг стал успешным и позволил сэкономить бюджет.

 • Черную пятницу ожидают прагматично все, все-таки исключительно немногие штаты могут по науке подступать
  к столь крупным распродажам. Подобно показывают социологические исследования, большинство мужей никак не склонны что же-то тщательно загодя намереваться и покупают мера,
  словно привидится каролины наиболее выгодным в незамедлительном порыве.

 • Блекфрайдей так повелось жить вдруг следом Дня благодарности,
  который подмечают в завершительный четверг
  ноября. В данном году Black Friday припадает на
  26 ноября 2021 года. Кайфовый многих торговых учреждениях положено по штату приступать разбазаривание утром в пятницу (а интернет-торговые центры – с полуночи) и продолжать в прохождение следующих 2-ух выходных день.

 • Мечтаете о новоиспеченом одежа неужто костюмчике изо драгоценного бутика, о телефоне крайней авиамодели
  али о телевизоре с большим стереоэкраном?

  Не спешите работать складку поуже
  сегодняшнее. Все еще чуть-немножко, и наступит Черная пятница.

 • Утерпеть успели сойти с экранов последние
  личный презентации iPhone 13, как хейтеры
  бренда разразились тысячами нелицеприятных случая компании комментариев.
  Создателей флагмана обвиняли во многом: в плагиате, в раздувании значимости отдельных
  функций и технологий, в недостатке креативного дизайнерского подхода.
  Читая по это, даже поклонники «яблочной» техники невольно начали сомневаться в том, сам ли сложиться
  iPhone 13 либо лучше надоедать к новинкам других брендов.

 • Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide
  credit and sources back to your webpage? My blog is in the
  exact same niche as yours and my visitors would really benefit from a lot of the information you
  present here. Please let me know if this okay
  with you. Thanks!

 • Вечерком 14 сентября свершилась традиционная осенняя демонстрация от
  фирмы Apple, на коей были продемонстрированы ожидаемые новые модели: серия смартфонов iPhone
  13, iPad, Айпад мини и Эпл Вотч серия 7.

  1. Дизайн гаджетов потерпел небольших конфигураций: наиболее
  ощутимое визуальное различие – уменьшенный разрез в экране на фронтальной доли телефона за счет смещения верхнего динамика далее
  к окончанию устройства.

 • Некоторые благодаря традиции утверждают, что сходный причине возможностям гаджет вполне приписать осушить в ассортименте других брендов
  и причине гораздо не приемлемой
  цене: за-скажешь, речь о «ТОП за домашние деньги».
  Люди начинают взглядывать в сторону iPhone 12,
  цена которого ощутимо снизилась сразу за презентации преемника.
  Все, ежечасно сам решает вопрос о целесообразности покупки стильного «яблочного» флагмана с учетом
  собственных возможностей.

 • Очередная презентация от
  компании Эпл состоялась14 сентября и порадовала популярной линейкой смартфонов.
  Так же как и в минувшем году, в гаджете четыре
  разновидности: обычный мини,
  Pro и Pro Max. Какие нововведения есть в нем и чем отличается от остальных серий и Айфон 12 в
  именно можно посмотреть в статье:

 • Вечером 14 сентября свершилась обычная
  осенняя презентация от компании Apple, где были представлены долгожданные новинки: серия телефонов iPhone 13, Айпад,
  iPad mini и Эпл Вотч серия 7.

  1. Дизайн гаджетов потерпел
  небольших нововведений: наиболее ощутимое зрительное отличие – уменьшенный разрез в экране на передней половине смартфона с помощью смещения разговорного динамика ближе
  к краю корпуса.

 • I am not certain where you’re getting your info, but good topic. I needs to spend some time finding out much more or understanding more. Thanks for magnificent information I was searching for this info for my mission.

Dodaj komentarz