Aktualności

LPK Stams: Tande wygrywa, Kot drugi

Właśnie dobiegł końca konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Zawody wygrał niepokonany dziś Daniel Andre Tande, który oddał dwa dalekie skoki, a w drugiej serii ustanowił nowy rekord skoczni – 117 metrów. Podium uzupełnili Maciej Kot oraz Michael Neumayer.

Konkurs dla Norwega

Zawody wygrał Daniel Andre Tande. Wylądował on raz na 113. metrze skoczni oraz w drugiej serii na 117. metrze, ustanawiając przy tym nowy rekord obiektu w Stams i z łączną notą 275,5 punktu zwyciężył. Z dosyć dużą stratą prawie 9 punktów na drugim miejscu uplasował się Maciej Kot, który oddał dwa bardzo dalekie i dobre skoki (113 m oraz 114 m). Podium uzupełnił Niemiec – Michael Neumayer (109,5 m/ 112,5 m/ 256,8 pkt.).

W czołowej „6” zawodów znaleźli się również: Domen Prevc, Dawid Kubacki oraz Halvor Egner Granerud.


Dobry występ Polaków

W serii finałowej zobaczyliśmy wszystkich naszych reprezentantów, którzy udali się do Stams. Skrócone wyniki Polaków:

2. Maciej Kot (113 m/ 114 m/ 266,9 pkt.)

5. Dawid Kubacki (108 m/ 113 m/ 255 pkt.)

 7. Stefan Hula (109,5 m/ 110 m/ 251,3 pkt. )

20. Bartłomiej Kłusek (103,5 m/ 104,5 m/ 228,7 pkt.)

24. Aleksander Zniszczoł (101,5 m/ 101,5 m/ 222,4 pkt.)

28. Krzysztof Biegun (101,5 m/ 101 m/ 217,8 pkt.)

MiejsceZawodnikNarodowośćSkok I Skok IIPunkty
1TANDE, Daniel Andrenor113.0117.0275.5
2KOT, Maciejpol113.0114.0266.9
3NEUMAYER, Michaelger109.5112.5256.8
4PREVC, Domenslo108.0112.5255.9
5KUBACKI, Dawidpol108.0113.0255.0
6GRANERUD, Halvor Egnernor109.0110.5252.8
7JUSTIN, Rokslo105.5111.5250.1
8COLLOREDO, Sebastianita107.0108.5242.8
9SCHIFFNER, Markusaut103.5110.0240.9
10WANK, Andreasger105.0108.0239.4
11TOLLINGER, Eliasaut101.5108.5237.8
12QUECK, Dannyger105.5107.0237.5
13ALTENBURGER, Florianaut104.5107.0235.6
14REISENAUER, Janniaut104.0106.5235.5
15LAMY CHAPPUIS, Ronanfra104.0105.5235.4
16BJERKEENGEN, Fredriknor103.0106.0232.1
17HUBER, Stefanaut103.0106.0231.7
18STJERNEN, Andreasnor104.5104.5230.9
19KLUSEK, Bartlomiejpol103.5104.5228.7
20BJOERENG, Joacim Oedegaardnor106.0102.0228.5
21CECON, Federicoita102.5104.0226.6
22KOZISEK, Cestmircze102.5103.0225.7
23ZNISZCZOL, Aleksanderpol101.5101.5222.4
24RUPITSCH, Markusaut102.5100.5222.1
25ITO, Masamitsujpn101.0101.5221.1
26WINTER, Paulger101.5100.5218.5
27BIEGUN, Krzysztofpol101.5101.0217.8
28ZUPANCIC, Miranslo103.0108.0216.8
29POGRAJC, Andrazslo100.594.5203.8


  • Źródło: FIS
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Kacper Kolenda

komentarzy

Dodaj komentarz