Aktualności

Kuttin: „Mamy nadzieję na udany początek PŚ”

Kuttin-3

Początek pucharowych zmagań w sezonie 2015/2016, rozpoczną piątkowe treningi i kwalifikacje w Klingenthal. Na Vogtland Arenie (K-125 / HS140) zaprezentuje się sześciu Austriaków, których nazwiska były wybierane na podstawie minionej zimy, ale także październikowych mistrzostw Austrii oraz treningów, które podopieczni Heinza Kuttina odbyli w przeciągu ostatnich kilku tygodni.

Austriacki skład na inaugurację

W ramach przypomnienia informujemy, że w Klingenthal pojawi się sześciu podopiecznych Heinza Kuttina. W Niemczech oprócz triumfatora ostatniego TCS – Stefana Krafta, pojawią się Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Manuel Poppinger oraz Gregor Schlierenzauer, który zapowiada walkę o powrót na sam szczyt.

Ostatnia prosta

Wstępny skład austriackiej drużyny na inaugurację sezonu 2015/2016 powstał tuż po mistrzostwach Austrii, które odbyły się pod koniec października w Bischofshofen i Villach. Jednak dwa zgrupowania w Oberstdorfie oraz tygodniowe treningi motoryczne, potwierdziły pierwotny wybór Heinza Kuttina, co do składu ekipy na zbliżającą się zimę.

Optymizm Kuttina

Po bardzo trudnym początku ostatniego sezonu, w tym rozczarowującym 8. miejscu w konkursie drużynowym, Heinz Kuttin w tym roku przewiduje dużo lepszy start swoich zawodników w inauguracji PŚ, a to za sprawą lepszego przygotowania. „Nasz zespół robi bardzo dobre wrażenie pod względem przygotowania wydolnościowego, co różni nas w odniesieniu do roku poprzedniego. Ostatnie kilka dni każdy z zawodników wykorzystał na podniesienie swojej kondycji fizycznej. W ubiegłym roku, jako jedni z nielicznych, rozpoczęliśmy sezon bez wcześniejszych skoków na śniegu. W tym roku było inaczej. Teraz mamy tylko nadzieję na udany i bezproblemowy początek Pucharu Świata w Klingenthal”.


  • Źródło: FIS
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska