Aktualności

Skoki w Klingenthal: Czy Vogtland Arena będzie gotowa na Puchar Świata?

W piątek, 20 listopada, mają odbyć się oficjalne treningi oraz kwalifikacje do pierwszych indywidualnych zawodów Pucharu Świata w sezonie 2015/2016. Zgodnie z programem, zawodnicy mają oddać pierwsze skoki o godz. 15:30. Czy do tego momentu uda przygotować się skocznię w niemieckim Klingenthal? Organizatorzy walczą z czasem, ale prognozy nie napawają optymizmem. 

Przygotować skocznię do piątku

Jak informuje na Twitterze dziennikarz Telewizji Polskiej, Sebastian Szczęsny, na skoczni praca wre, ale ilość śniegu zgromadzona w Klingenthal prawdopodobnie nie wystarczy na pokrycie całej Vogtland Areny. W związku z tym ma być wdrożony plan B, który zakłada przywiezienie śniegu pod obiekt z innych części Niemiec.

Mało śniegu, ma padać i wiać

Na 24 godziny przed pierwszymi skokami w Klingenthal, białej pokrywy brakuje jeszcze tuż pod progiem, ale ten brak powinien zostać uzupełniony w najbliższych godzinach. Gorzej sytuacja wygląda na dole, gdzie jest jeszcze duży pas zieleni. W dodatku prognozy pogody na najbliższe godziny przewidują opady deszczu i wiatr, co nie jest dobrą wiadomością dla organizatorów. Poprawa aury jest spodziewana w weekend, kiedy to ma przyjść ochłodzenie.

Pierwotnie zakładano, że obiekt będzie gotowy do skakania już w czwartek, ale tego planu w 100% na pewno nie uda się zrealizować.

Ciągle aktualny program inauguracyjnych konkursów PŚ w Klingenthal 2015 zakłada oficjalne treningi oraz kwalifikacje w piątkowe popołudnie, konkurs drużynowy w sobotę oraz rywalizację indywidualną w niedzielę.

Najlepsi skoczkowie na inauguracji

Na starcie treningów i kwalifikacji w Klingenthal zobaczymy siedmiu Polaków, a także zdecydowaną większość światowej czołówki. Aktualnie znane składy ekip prezentujemy TUTAJ, a pełną listę startową powinniśmy poznać po piątkowej odprawie technicznej, która jest planowana na godz. 10:00.

Program Pucharu Świata w Klingenthal:

Piątek, 20.11.2015

10:00 – odprawa techniczna
15:30 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje

Sobota, 21.11.2015
15:00 – seria próbna
16:15 – konkurs drużynowy

Niedziela, 22.11.2015
12:45 – seria próbna
14:00 – konkurs indywidualny

Wyniki na żywo z Pucharu Świata w Klingenthal będziecie mogli śledzić na naszym portalu, a relacje telewizyjne przeprowadzą TVP 1 oraz Eurosport. Program transmisji telewizyjnych Klingenthal znajdziecie TUTAJ.


  • Źródło: informacja własna / Twitter.com (@seba_szczesny)
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Przemysław Krawiec