Aktualności

Czeskie składy na PŚ, PK i FIS Cup

Gdy czołowi czescy zawodnicy rywalizowali w zawodach Pucharu Świata, to pozostali skoczkowie reprezentujący naszych południowych sąsiadów trenowali na Vogtland Arenie w Klingenthal. W Niemczech zapadły też decyzje dotyczące czeskich składów na inauguracyjne zawody Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup, które odbędą się w drugi weekend grudnia.

Kto do Lillehammer?

Podczas trzeciego weekendu Pucharu Świata, który w dniach 5-6 grudnia zagości do Lillehammer, zobaczymy czterech reprezentantów Czech. Wśród szczęśliwców znaleźli się Lukas Hlava, Jakub Janda, Roman Koudelka i Jan Matura.

Inauguracja PK w Renie

W dniach od 11 do 13 grudnia na kompleksie skoczni Renabakken w Renie (NOR), odbędą się trzy konkursy inaugurujące zimową odsłonę cyklu. Do Norwegii pojedzie trzech reprezentantów naszych południowych sąsiadów. O pierwsze punkty będą walczyli Cestmir Kozisek, Vojtech Stursa oraz Tomas Vancura.

Początek zimowego FIS Cup

W dniach od 10 do 11 grudnia odbędą się również pierwsze zimowe zawody najniższego szczebla, czyli FIS Cup. Areną zmagań będzie skocznia HS-100 w Notodden. W cyklu tym Czesi będą mieli również czterech swoich reprezentantów. O jak najlepsze lokaty rywalizować będą Frantisek Holik, Jan Michalek, Viktor Polasek, a także Filip Sakala.

Ocena treningów w Klingenthal

W ubiegłym tygodniu czescy zawodnicy, którzy nie biorą udziału w PŚ, odbyli zgrupowanie w Klingenthal. Według szkoleniowca – Jakuba Jiroutka, treningi przebiegały poprawnie, bez większych problemów. „Każdy z zawodników oddał około 30 skoków na doskonale przygotowanym obiekcie, przy prawie bezwietrznych warunkach. Najlepsze próby mieli Kozicek i Vancura. Nasze wyniki porównaliśmy również z wynikami zawodników z Włoch i Szwajcarii”.


  • Źródło: skoky.net
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska