Aktualności

Sobota ze skokami w Lillehammer

Kwalifikacje i konkurs indywidualny mężczyzn w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich – to plan na sobotę w norweskim Lillehammer. Jeśli warunki pozwolą, rywalizacja rozpocznie się o 15:15. 

Przed nami kolejny przystanek Pucharu Świata. Skoczków jak i kibiców w ten weekend wita norweskie Lillehammer. Zapowiada się sobota pełna narciarskich emocji, a kto wie – może i niespodzianek. Skoczków w tym dniu czekają kwalifikacje i konkurs indywidualny.

Program zawodów

W związku z niesprzyjającymi warunkami kwalifikacje zostały przełożone z piątku na sobotę i odbędą się zamiast serii próbnej – początek o 15:15. Zawody wystartują półtorej godziny później.

Sobota, 05.12.2015

15:15 – kwalifikacje

16:45 – konkurs indywidualny mężczyzn (TVP 1, Eurosport 1)

Lista startowa

Na starcie sobotnich kwalifikacji pojawi się 73 zawodników, w tym 7 Polaków (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula). Czołowa „10” PŚ ma zapewniony występ w konkursie, zatem o awans powalczy 63 skoczków. Pełną listę startową znajdziecie TUTAJ 

Wyniki skoków w Lillehammer na żywo będziecie mogli śledzić na naszym portalu, a transmisje w telewizji z samych zawodów przeprowadzi TVP 1 oraz Eurosport 1. Nie ma obecnie informacji o skokach kwalifikacyjnych w telewizji.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Martyna Maleszewska